ПОЛІТИКА

«Міняємо Словаччину на Крим». У Харкові біля словацького консульства з’явилося графіті

Біля будівлі консульства Словаччини в Харкові з’явився напис «Міняємо Словаччину на Крим». Фото опублікував Tеlegram-канал «ХС | Харьков».

Фото: ХС | Харьков / Telegram

2 березня в ефірі Radio Expres прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович вирішив пожартувати про домовленості з Росією, у якої Словаччина закупила вакцину проти коронавірусу «Супутник V». Журналіст зазначив, що переговори тривали кілька тижнів, і запитав, що Матович пообіцяв Росії в обмін на препарат. «Обіцяв їм Закарпатську Україну, – відповів прем’єр і дав зрозуміти, що так жартує. – Як ви думаєте, що я мав обіцяти їм? Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли».

МЗС України вимагало від Матовича вибачень за невдалий жарт. У відомстві підкреслили, що, незалежно від мотивів, жанру або контексту, заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є неприйнятними й «негативно впливають на дружню та добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин».

«Нехай обміняє на кілька регіонів Словаччини», – відреагував у Twitter на інцидент з Матовичем глава МЗС України Дмитро Кулеба.

3 березня у Facebook за жарт Матовича щодо Закарпаття Кулебу перепросив глава МЗС Словаччини Іван Корчок. 4 березня попросив вибачення й сам прем’єр.

Словаччина отримала першу партію вакцини проти COVID-19 російського виробництва «Супутник V» у кількості 200 тис. доз 1 березня. У Кошице військовий літак із препаратом на борту зустрічав Матович. Словаччина закупила у РФ 2 млн доз препарату.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»