СПОСІБ ЖИТТЯ

МОЗ України опублікувало найпопулярніші фейки про вакцинацію проти COVID-19. Список

Міністерство охорони здоров’я України назвало найпопулярніші фейки про вакцинацію проти COVID-19 і розповіло, чому не варто їм вірити. Список 3 березня опублікувала пресслужба Міністерства охорони здоров’я країни.

«Вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 60% населення імунізувалися», – ідеться в повідомленні.

Зокрема, відомство назвало такі «найпопулярніші фейки про вакцинацію»:

  • Вакцина Covishield – це «генерик», який не має нічого спільного з вакциною Oxford/Astrazeneca.

«Це неправда. Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією AstraZeneca. По суті, Covishield – це та ж вакцина AstraZeneca, тільки виготовлена на індійському заводі. Вона схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Великобританія, Канада, Європейський союз та Індія», – спростували фейк у МОЗ.

  • Через низьку ефективність вакцини Oxford/AstraZeneca ВООЗ рекомендує використовувати тільки в надзвичайних випадках, коли держава не може закупити якісніший препарат.

«Насправді всі вакцини проти COVID-19 зареєстровані ВООЗ тільки для екстреного медичного застосування, тобто їх дозволено використовувати лише в надзвичайних ситуаціях, таких як пандемія. Поки неможливо вакцинувати всіх охочих, ВООЗ рекомендує вакцину Oxford/AstraZeneca для щеплення медичних працівників і людей віком 65 років і старше. Навіть якщо після щеплення цією вакциною ви все одно захворієте на коронавірусну хворобу, її перебіг буде набагато легшим, а ймовірність отримати ускладнення – набагато нижчою«, – заявили в Міністерстві охорони здоров’я України.

  • У світі зафіксовано випадки смерті в результаті вакцинації проти COVID-19.

«Аналіз, проведений Всесвітньою організацією охорони здоров’я, засвідчив, що летальні випадки відповідають очікуваному рівню смертності від різних причин для людей похилого віку і немає підстав вважати, що вони пов’язані з вакцинацією. ВООЗ поки не зафіксувала жодного випадку смерті після щеплення вакциною проти коронавірусу», – зазначила пресслужба.

  • Люди заразилися коронавірусом унаслідок вакцинації.

За словами медиків, неможливо заразитися коронавірусом від вакцин, тому що жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу.

«Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні і є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID- 19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього», – ідеться в повідомленні.

  • Вакцини Pfizer і Moderna спричиняють сильний анафілактичний шок.

«Насправді сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих», – відповіли у відомстві.

  • Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок.

«Якщо вакцина могла б викликати імунну відповідь проти плацентарного білка, те ж саме відбувалося б під час захворювання на COVID-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку в усьому світі, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей. А це неправда», – пояснили в Міністерстві охорони здоров’я.

  • Вакцина проти коронавірусу спричиняє розсіяний склероз.

«Насправді лише в єдиному випадку під час випробування вакцини AstraZeneca повідомили, що у волонтера виявили розсіяний склероз, в іншому – запалення спинного мозку. В обох випадках експерти дійшли висновку, що хвороба не мала стосунку до вакцинації»,  спростували фейк у МОЗ України.

  • мРНК-вакцини – генетична зброя, яка змінює наші гени.

«мРНК-вакцина проти COVID-19 ніколи не потрапляє в ядро клітини, де розташована наша ДНК. Це означає, що мРНК не може впливати або взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Зате мРНК-вакцини працюють із природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19», – розповіли в МОЗ України.

  • Усі індійські вакцини набагато гірші за європейські.

«Індія посідає третє місце на світовому фармацевтичному ринку. Саме Індія забезпечує приблизно 65% світового ринку вакцин. Індійський Serum Institute, який виробляє AstraZeneca (CoviShield), – це одне з найбільших підприємств світу з виробництва вакцин, яке експортує свою продукцію до 140 країн. 65% усіх дітей на планеті хоча б раз робили щеплення вакциною від цього виробника. Препарати Serum Institute уже багато років використовують в Україні. Усі вакцини від Serum Institute мають відповідний висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо якості та безпеки», – додали у відомстві.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні отримав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримають медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовці зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щеплення отримав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, 2 березня – президент України Володимир Зеленський. Проти коронавірусу також вакцинувався головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Заявки вже подало понад 100 тис. українців.

Станом на ранок 3 березня в Україні щеплення проти COVID-19 отримало 6888 осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»