СПОСІБ ЖИТТЯ

МОЗ України засекретило дані про ціну, виробників і постачальників вакцини на вимогу виробника – Шаталова

Міністерство охорони здоров’я України засекретило дані про ціну вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19, її виробників і постачальників на вимогу виробника. Про це 4 березня повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова під час брифінгу, трансляцію якого вели на сторінці відомства у Facebook.

«Хочу відразу зробити роз’яснення для ЗМІ щодо конфіденційності угод, які стосуються закупівлі вакцин. Справді, наказ Міністерства охорони здоров’я від 19 лютого цього року, яким було розподілені вакцини по регіонах, містить вимогу до керівників структурних підрозділів із питань охорони здоров’я областей України та міста Києва дослівно: «забезпечити нерозголошення будь-якої інформації щодо виробників або постачальників, а також ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19», – заявила Шаталова.

За її словами, така вимога зумовлена положеннями угоди, укладеної між Міністерством охорони здоров’я та спеціалізованою міжнародною організацією Crown agents, яка уповноважена  закуповувати вакцини.

«Ці жорсткі вимоги, які стосуються конфіденційності, є зовсім не примхою міністерства. Вони ініційовані саме виробниками вакцини. І за порушення таких вимог передбачені великі штрафні санкції або навіть розірвання контрактів», – додала вона.

Шаталова зазначила, що, наскільки їй відомо, «такі договори, які містять умови про конфіденційність, підписують усі країни світу, які централізовано здійснюють закупівлі імунобіологічних препаратів від COVID-19».

https://www.facebook.com/moz.ukr/videos/483571969319284/

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. В  Україні станом на 4 березня зареєстровано 1 374 762 випадки коронавірусної інфекції, помер 26 591 пацієнт із COVID-19, видужало 1 186 873 особи. Протягом останньої доби підтвердили 10 057 нових випадків коронавірусної інфекції, померло 194 особи, видужало 4837.

Станом на 4 березня повідомляли, що в Україні щеплення проти COVID-19 зробили  9568 особам.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та від Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини від компанії Pfizer (в ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини від виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Крім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього в китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»