ПОЛІТИКА

Нардеп Монастирський: Думаю, що новий законопроєкт про обіг зброї з’явиться протягом найближчого місяця

Нардеп від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський очікує, що протягом місяця нардепи розроблять новий проєкт закону про обіг зброї. Про це він сказав на брифінгу 4 березня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Буде обов’язково новий законопроєкт з іншою назвою або іншим змістом. Головне – в ньому вже не буде питання врегулювання короткоствольної вогнепальної зброї, а буде визначення видів, типів зброї, хто видає дозвіл, хто створює реєстр обігу зброї. Я думаю, що він з’явиться протягом найближчого місяця», – сказав Монастирський.

Він висловив упевненість, що Рада цього скликання зможе ухвалити такий законопроєкт у цілому.

Водночас Монастирський вважає, що до питання вогнепальної зброї нинішнє скликання парламенту не повернеться, тому що його «відкинули». Нардеп прогнозує, що врегулюванням використання короткоствольної вогнепальної зброї український парламент зможе зайнятися орієнтовно за три – п’ять років.

У Верховній Раді в листопаді 2020 року було зареєстровано два законопроєкти про обіг зброї: №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї», автором якого є група нардепів від «Слуги народу», і №4335-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси» авторства нардепа від «Голосу» Андрія Шараскіна.

У січні профільний комітет рекомендував розглянути перший законопроєкт і відхилити другий. 4 березня парламент відхилив проєкт №4335 та альтернативні законопроєкти.

Законопроєкт №4335 передбачав введення в Україні посвідчення власника зброї (за аналогією з посвідченням водія) і технічного паспорта на кожну її одиницю. Крім того, в Україні планували ввести Єдиний державний реєстр цивільної зброї і заснувати курси, на яких будуть розповідати про зброю і вчити нею користуватися. Законопроєкт також визначає заборонену до обігу зброю.

У Міністерстві внутрішніх справ та Нацполіції заявляли про необхідність ухвалення законопроєкту про обіг цивільної вогнепальної зброї, але виступали категорично проти обігу короткоствольної зброї. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пропонував винести питання про легалізацію зброї на референдум.

У вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський відповів на петицію №22 / 053416-ЕП щодо законодавчого врегулювання питань обігу зброї та заявив, що вважає передчасною її легалізацію у країні.

У пояснювальній записці до законопроєкту №4335 ідеться (.docx), що, за даними МВС, громадяни України легально володіють 1,3 млн одиниць вогнепальної зброї. А кількість неврахованої вогнепальної зброї у країні перевищує 4,5 млн одиниць, заявив глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін у коментарі «Україна 24».

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»