ГРОШІ

Очільник Мінфіну України: 2021 рік точно не буде легшим

У фінансовому плані Україні 2021 року буде не легше, ніж 2020-го. Таку думку міністр фінансів України Сергій Марченко висловив виданню «Сьогодні» в інтерв’ю, яке опубліковано 3 березня.

«Цього року точно не буде легше. Але і криза, упевнений, не стане глибшою. Головні міжнародні організації прогнозують економічне зростання до 5%. Головний ризик – це можливість державних рішень, не забезпечених бюджетним ресурсом», – сказав він.

Міністр підкреслив, що «бюджет обмежений, тому важливо відмовитися від будь-яких фінансово невиправданих рішень на догоду декларативним цілям».

«Крім того, важливо уникнути політичної турбулентності, яка може передбачати фінансові ризики. У Мінфіні розуміють, як виконувати існуючий бюджет. Разом із тим ми розуміємо і ризики ситуації, за якої доведеться шукати джерела фінансування додаткових витрат», – пояснив Марченко.

Верховна Рада ухвалила закон про держбюджет України на 2021 рік 15 грудня. Міністр фінансів Сергій Марченко, презентуючи законопроєкт, говорив, що до другого читання дефіцит скоротили до 246,6 млрд грн. Дохідна частина – 1,092 трлн грн, видатки – на рівні 1,347 трлн грн. Такі самі дані наводив і сайт Мінфіну після голосування в парламенті.

Водночас пресслужба Верховної Ради повідомляла, що депутати у другому читанні та в цілому ухвалили закон про держбюджет, у якому доходи встановлено на рівні 1,092 трлн грн, а видатки – 1,328 трлн грн.

У документі, який підписав президент Володимир Зеленський, указано такі цифри: доходи – 1,084 трлн грн, видатки – 1,320 трлн грн. Граничний обсяг дефіциту визначили на рівні 246,6 млрд грн.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»