ПОЛІТИКА

Офіс президента України хоче проаналізувати рішення судів щодо ветеранів та активістів із 2014 року

В Україні пропонують створити механізм для аналізу рішень судів стосовно ветеранів війни та громадських діячів. Про це 3 березня повідомила пресслужба Офісу президента України.

Відповідний механізм ініціювали у відповідь на «запит суспільства на справедливість у судах», розповіли у пресслужбі президента України Володимира Зеленського.

«В Офісі президента ініційовано розробку механізму щодо аналізу актуальних та резонансних кримінальних справ і вироків за період із 2014 року проти ветеранів та громадських діячів, які боролися з російською агресією, її гібридними проявами та могли стати жертвами свавілля чиновників, правоохоронців і несправедливих рішень суддів», – ідеться в повідомленні.

У відомстві не відкидають, що сотні ветеранів та активістів не змогли належно захиститися від тиску, зазнавши несправедливого застосування законів мирного часу до оцінки подій, які сталися в умовах збройної агресії Росії.

«Потрібно законним чином забезпечити перевірку юридичної чистоти всіх рішень, які тоді ухвалювалися, усіх обставин відповідних справ і того, чому люди зазнали несправедливого переслідування або не отримали належного захисту від держави», – зазначили в релізі.

В Офісі запропонували ініціювати дослідження кримінальних проваджень, які розпочато 2014 року за фактами нападів на громадських діячів і досі не завершено встановленням усіх винних.

Перша нарада щодо цього питання відбулося під головуванням Андрія Єрмака. У ньому взяли участь представники правоохоронних органів та депутатського корпусу, Міністерства у справах ветеранів і уповноважена Верховної Ради з прав людини.

«Відповідний механізм буде реалізовано для повернення справедливості ветеранам та активістам. Якщо, починаючи із 2014 року були зроблені негідні речі щодо ветеранів і громадських діячів, якщо розпочиналися безпідставні кримінальні справи проти цих громадян, але блокувалося розслідування кримінальних проваджень за фактами нападів на них, то це має отримати належну відповідь від держави», – підсумували в Офісі президента.

2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»