ПОЛІТИКА

Поліграф, управлінське завдання і співбесіда. Голова конкурсної комісії розповіла, як обиратимуть главу САП

Кандидатів на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і його заступника перевірятимуть на поліграфі і проводитимуть із ними співбесіду. Про це розповіла голова комісії з проведення конкурсу на посаду в САП Катерина Коваль на брифінгу 4 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Перший етап комп’ютеризований. Це поліграф. Під час співбесіди та управлінського завдання члени комісії оцінять кандидата повністю кількістю балів. Додана перевірка управлінських компетенцій [для керівника САП і його заступника]. Комп’ютерне тестування проходить так само, як і у прокурорів САП улітку 2020 року» , – сказала Коваль.

Переможця оголосять на підставі рейтингу, підкреслила вона. Наразі комісія ухвалила всі необхідні нормативні документи, щоб провести конкурс із добору глави САП. Остаточний список кандидатів сформують після опрацювання всіх скарг тих, кому відмовили в участі в конкурсі, підсумувала Коваль.

Для участі в конкурсі на вакантні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі подало документи 169 осіб. Водночас 111 заяв подали на посаду глави САП, 90 – на заступника, 75 – на начальника відділу. Усього до участі в конкурсі допустили 128 претендентів.

«Підстави для недопуску – обмеження, передбачені законом для призначення кандидата на відповідну посаду, і ненадання необхідних документів. На сьогодні у нас 13 скарг», – пояснила на брифінгу голова комісії.

На посаду спеціалізованого антикорупційного прокурора претендує 11 жінок і 117 чоловіків. Усього 111 осіб претендує безпосередньо на главу САП, а 56 – на посади начальників відділу.

Приймати документи від претендентів на пост глави САП почали 25 січня і завершать 15 лютого.

У САП зараз немає постійного керівника. Попередній – Назар Холодницький – пішов у відставку в серпні 2020 року. Він очолював відомство із 2015 року.

У жовтні 2020 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що розраховує на обрання нового глави САП «у найближчі місяці».

17 вересня минулого року Верховна Рада ухвалила проєкт постанови, яким затвердила членів комісії з проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у САП. Комісія складається з 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.

Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що у них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією (ця вимога міститься у ст. 8 закону «Про прокуратуру»).

Євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер перед голосуванням заявляли, що Україна ризикує втратити підтримку МВФ і безвізовий режим із ЄС.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»