ПОЛІТИКА

Прем’єр Словаччини Матович попросив вибачився в українців за невдалий жарт про Закарпаття

Прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович у Twitter попросив вибачення в українців за «недоречний» жарт про Закарпаття під час ефіру 2 березня на Radio Expres.

«Позиція Словаччини щодо територіальної цілісності України завжди була дуже чіткою. Повага до міжнародного права є обов’язковою. Прошу вибачення в усіх українців за мою недоречну реакцію, яка може підірвати їхні справедливі зусилля», – написав Матович 4 березня.

«Словаччина – твій друг», – додав він українською, позначивши у Twitter акаунти президента України Володимира Зеленського та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

2 березня в ефірі Radio Expres Матович вирішив пожартувати про домовленості з Росією, у якої Словаччина закупила вакцину проти коронавірусу «Супутник V». Журналіст зазначив, що переговори вели кілька тижнів, і запитав, що Матович пообіцяв Росії в обмін на препарат. «Обіцяв їм Закарпатську Україну, – відповів прем’єр і дав зрозуміти, що так жартує. – Як ви думаєте, що я мав обіцяти їм? Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли» .

МЗС України вимагало від Матовича вибачень за невдалий жарт. У відомстві підкреслили, що незалежно від мотивів, жанру або контексту, заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є неприйнятними і «негативно впливають на дружню і добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин».

«Нехай обміняє на кілька регіонів Словаччини», – відреагував у Twitter на інцидент із Матович глава МЗС України Дмитро Кулеба.

3 березня у Facebook за жарт Матовича щодо Закарпаття у Кулебу перепросив глава МЗС Словаччини Іван Корчок.

1 березня Словаччина отримала першу партію вакцини проти COVID-19 російського виробництва «Супутник V» у кількості 200 тис. доз. У Кошице військовий літак із препаратом на борту зустрічав Матович. Словаччина закупила у РФ 2 млн доз препарату.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»