СВІТ

Президент Євроради Мішель: До кінця березня ЄС обговорить нові санкції проти Росії за агресію в Україні

Президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що до кінця березня в Європейському союзі планують знову обговорити відносини з Росією. Про це він сказав в інтерв’ю Суспільному.

Він нагадав, що минулого тижня в ЄС на рівні міністрів ухвалили рішення про нові санкції проти РФ. Цього разу обговорення відбудеться на рівні Європейської ради, участь візьмуть усі 27 її членів. Ітиметься про санкції проти Росії через її дії в Україні.

«Ми знаємо, що ситуація серйозна… Наприкінці березня в нас знову буде дискусія щодо санкцій проти Росії. Моє враження, що всі розуміють, наскільки у скрутному становищі Україна», – зазначив він.

Мішель ще раз підкреслив, що в ЄС розуміють – Росія не посередник у конфлікті, а одна з його сторін.

«Росія нас не лякає. Ми підтримуватимемо всі політичні та дипломатичні спроби в забезпеченні прогресу й гарантуванні безпеки», – пообіцяв глава Європейської ради.

Мішель додав, що під час візиту в Україну відвідав Донбас, зокрема контрольно-пропускний пункт «Щастя». За його словами, він відчув «атмосферу війни», але його вразила якість інфраструктури на лінії розмежування.

«Я побачив, що є проєкт щодо інфраструктури на базовому рівні, надання адміністративних послуг. Це гарні шляхи, це хороший проєкт, тому ми готові надати більше коштів саме на те, щоб ситуація для населення там щоденно поліпшувалася», – зазначив він.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму, який відбувся 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу. Наразі між материковою Україною й Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Відразу після анексії Криму Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

У березні 2014 року Сполучені Штати, Євросоюз і деякі інші країни ввели стосовно Росії економічні санкції. Санкційні пакети кілька разів продовжували, розширювали й посилювали.

США продовжили на рік ці санкції 3 березня 2021 року.

Стосовно Росії діє кілька санкційних пакетів ЄС за зазіхання на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Серед них – індивідуальні санкції проти окремих осіб і суб’єктів господарської діяльності (їхня дія закінчується 15 березня 2021 року), заборона на економічні відносини з Кримом і Севастополем (діють до 23 червня 2021 року), а також обмежувальні заходи щодо окремих секторів російської економіки (діють до 31 січня 2021-го).

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»