ГРОШІ

«Прикарпатзахідтранс» подало апеляцію на арешт нафтопродектопроводу

Підприємство «Прикарпатзахідтранс» оскаржує в суді арешт частини нафтотрубопроводу, накладений у зв’язку із санкціями РНБО. Про це свідчать дані офіційного вебпорталу судової влади України.

Апеляцію подали до Вищого антикорупційного суду. Її розгляд призначили на 16 березня.

Скріншот: hcac.court.gov.ua

19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України доручила повернути в держвласність нафтопродуктопровід «Самара – Західний напрямок». Нафтопродуктопровід експлуатує компанія «Прикарпатзахідтранс». Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що його не було приватизовано, але «незрозумілим чином» він опинився у приватній власності «двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих із двома громадянами України».

«Економічна правда», LIGA.net та екснардеп Сергій Лещенко писали про зв’язок «Прикарпатзахідтрансу» із нардепом від «Опозиційної платформи – За життя», кумом президента РФ Володимира Путіна Віктором Медведчуком. За словами експрем’єра Арсенія Яценюка, у 2015 році нафтопровід за рішенням суду перейшов у руки людей, які мають стосунок «персонально до Віктора Медведчука».

Сам політик зв’язок із цією компанією заперечував.

Як пише видання «Бабель», хоча побудований за часів СРСР нафтопродуктопровід після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави, дочірня компанія російської АК «Транснафтопродукт» не передала прав на трубопровід.

У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу, яка проходить українською територією, за Україною. У 2014–2015 роках це рішення підтвердили Апеляційний і Вищий господарський суди.

Однак у 2015 році Господарський суд Рівненської області скасував рішення через «нововиявлені обставини», а у 2017 році визнав право власності за ТОВ «Прикарпатзахідтранс». Так стратегічний об’єкт опинився у власності комерційної структури.

У квітні 2019 року Антимонопольний комітет дав дозвіл на купівлю контрольного пакета акцій компанії «Прикарпатзахідтранс» білоруському бізнесменові Миколі Вороб’ю, який у 2020-му потрапив під санкції Євросоюзу (через це Вороб’ю відмовили у продажу українського банку). Він підтверджував TUT.BY купівлю 51% акцій компанії.

Зараз, за даними сервісу моніторингу реєстраційних даних Opendatabot, «Прикарпатзахідтранс» зі статутним капіталом 105 млн 563,427 тис. грн належить білоруському підприємству «Нафтобітумний завод» (51%), International Trading Partners (48%) та Анатолієві Шеферу (1%).

11 лютого 2021 року українські правоохоронці повідомили про підозру колишню заступницю директора держпідприємства «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП). Вона, за даними слідства, склала недостовірний висновок, який став підставою для отримання компанією «Прикарпатзахідтранс» у власність частини магістрального нафтопроводу «Самара – Західний напрямок».

23 лютого Вищий антикорупційний суд наклав арешт на частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок». Майно мали передати від комерційної структури до Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»