ПОЛІТИКА

Рівно рік тому Зеленський вимагав закрити імпорт електроенергії з Росії – нардепка Буймістер

Рівно рік тому перед відставкою уряду президент Володимир Зеленський вимагав із трибуни Верховної Ради зупинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Про це нагадала у Facebook народна депутатка від фракції «Слуга народу» Людмила Буймістер й опублікувала запис виступу президента у Верховній Раді 4 березня 2020 року.

«Володимир Зеленський вимагає закрити злочинний імпорт струму з Росії. Рівно рік тому в сесійній залі президент однозначно заявив, що ні про який імпорт не може йти мова, поки українські підприємства залишаються без роботи», – написала Буймістер.

Вона нагадала, що після виступу президента російський імпорт припинили й українські шахтарі змогли повернутися до нормальної роботи.

«На жаль, деструктивні сили у Верховній Раді сьогодні діють всупереч позиції президента й усіма силами захищають російський імпорт. Їхні дії вже призвели до того, що наша держава заплатила країні-агресору за цей імпорт майже 900 млн грн із початку року», – додала нардепка.

https://www.facebook.com/milabst/posts/10164795103335111

1 лютого на сайті НЕК «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна поновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», доступ до імпорту надали двом українським компаніям.

Із 3 січня 2021 року Україна поновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС у місті Островець. У 2019-му народний депутат від «Європейської солідарності», член міжфракційного депутатського об’єднання «Енергетична незалежність і безпека України» Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може ховатися непряме постачаня з Росії.

Перед цим Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, імпортували понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми через таке постачання оцінюють у суму 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»