СВІТ

Росіяни хочуть розтягнути сили НАТО від Північного Льодовитого океану до Середземного моря – Муженко

Росія намагається розтягнути сили НАТО в Євразії. Таку думку колишній начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України генерал Віктор Муженко повідомив «Фактам» в інтерв’ю, яке було опубліковано 4 березня.

Про це ішлося під час обговорення російської агресії проти України. Муженко зазначив, що РФ проводила низку військових навчань, зокрема в Білорусі.

«Ще планують навчання російського Північного флоту в Арктиці. Росіяни хочуть розтягнути сили НАТО від Баренцевого моря, тобто від Північного Льодовитого океану, до щонайменше Чорного, а то й Середземного морів. І так само розтягнути і Збройні сили України, тому що ми будемо змушені якось реагувати», – сказав ексначальник Генштабу ЗСУ.

За його словами, «із півночі та зі сходу, може, і не буде якихось реальних дій, але росіяни демонструватимуть свою готовність до таких дій».

«Ситуацію на півдні з урахуванням проведення навчань «Кавказ 2020″ і відпрацювання питань контролю Чорного моря (а росіяни практично повністю його контролюють завдяки тим засобам, які є у Криму) чудово розуміють наші партнери. Тому і формують штаби корпусів НАТО і США в Польщі та управління на території балтійських країн», – вважає Муженко.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

У звіті естонської розвідки, фрагменти якого опублікували 26 лютого 2021 року, є попередження про реальну загрозу вторгнення Росії в Україну і країни Балтії через Білорусь.

У червні 2020 року генсек НАТО Єнс Столтенберг говорив, що дії Росії та Китаю суттєво впливають на глобальний баланс і створюють загрози світовій безпеці. Зокрема, Росія «нестримно» нарощує військову активність, зазначав Столтенберг.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»