ГРОШІ

Шмигаль розповів, якою у квітні буде ціна на електроенергію

Тариф на електроенергію в Україні з 1 квітня, найімовірніше, залишиться на рівні 1,68 грн/кВт-год. Про це 4 березня заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції, під час якої він звітував за рік роботи його уряду, передає кореспондент «ГОРДОН».

«Ціна на електроенергію для населення з 1 квітня – це питання зараз обговорюється в Міністерстві енергетики. Скоріше за все, ціна залишиться 1,68 грн/кВт-год», – сказав прем’єр, уточнивши, що не відкидає зміни тарифів у майбутньому.

За його словами, позиція Кабміну щодо цього питання повністю збігається з «філософією» президента.

«За електроенергію, якщо є якісь дисбаланси, мають платити багаті. Ті, хто мають гроші, хто споживає більше. Тобто ті, хто здатні, мають заплатити більше для того, щоб збалансувати можливі розсбаланси в ринку», – підкреслив Шмигаль.

Водночас він додав, що тим, хто не зможе оплачувати рахунки за електроенергію та інші ресурси, держава має надати підтримку.

На засіданні 28 грудня 2020 року уряд України скасував пільговий тариф 90 коп./КВт-год. на перші 100 кВт-год. для побутових споживачів. Із 1 січня 2021 року населення оплачує всю спожиту електроенергію за єдиним тарифом – 1,68 грн/кВт-год.

До цього ціни на електроенергію для населення переглядали в березні 2017 року, писав портал ExPro. Вони становили 0,9 грн/кВт-год. на перші 100 кВт-год. і 1,68 грн/кВт-год. на інший обсяг місячного споживання.

За даними Міністерства енергетики, тариф для населення у грудні 2020 року не покривав витрат на доправлення електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягнули 65–70 млрд грн. Тодішній глава Міненерго Юрій Бойко 26 листопада заявив про вимушений перегляд підходів до формування тарифів для населення найближчим часом.

Ідею українського уряду наблизити побутові тарифи на електроенергію до ринково обґрунтованого рівня підтримали секретаріат Енергетичної спільноти і Єврокомісія.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»