ПОЛІТИКА

Шмигаль: Викидати вакцини проти COVID-19 – це кощунство

Частину вакцин проти коронавірусу не встигають використовувати в період, коли їх можна зберігати у відкритому вигляді. Якщо вакцину не використали, її утилізують, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції 4 березня за підсумками першого року роботи його уряду, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Цього не відбувається, така вакцина далі має утилізуватися, фактично викидається. На жаль, у нинішніх умовах викидати вакцини проти [COVID-19] – це кощунство. Потрібно моделювати систему так, щоб люди в першому етапі провакцинувалися. Якщо залишаються невикористані дози, потрібно залучати людей із другого, третього етапу вакцинації», – запропонував вихід із ситуації Шмигаль.

Цей процес стане керованим за допомогою системи електронного порталу вакцинації, додав прем’єр. Станом на 3 березня в ньому зареєструвалося понад 100 тис. охочих, підкреслив він.

Колективний імунітет в Україні можливий, за словами Шмигаль, за умови досягнення 70% вакцинованих.

«Усі вікові групи реєструються. Звичайно, люди старшого віку трохи повільніше, ніж молоді. Сподіваюся, що протягом найближчих тижнів ми отримаємо глобальний список бажаючих вакцинуватися», – сказав він.

За інформацією глави уряду, цього та наступного року у плані вакцинації передбачили можливість вакцинувати від 20 до 22 млн українців. Цьогоріч очікують, що вакцинують 10 млн осіб.

«Усього ми розраховуємо найближчим часом отримати понад 9 млн доз вакцини, тобто 4,5 млн осіб зможуть вакцинуватися в першому і другому кварталах [поточного року]», – заявив Шмигаль.

Прем’єр додав, що є ідея підняти пріоритет вакцинації проти COVID-19 для журналістів і священників.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні отримав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримують медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовці зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щеплення отримав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, 2 березня – президент України Володимир Зеленський. Проти коронавірусу також вакцинувався головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Заявки вже подало понад 100 тис. українців.

Станом на ранок 3 березня в Україні щеплення проти COVID-19 отримало 6888 осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»