ПОЛІТИКА

Словаччина попросила вибачення в України за жарт свого прем’єра про Закарпаття в обмін на вакцину

Глава МЗС Словаччини Іван Корчок попросив вибачення у глави МЗС України Дмитра Кулеби за жарт прем’єр-міністра Словаччини Ігора Матовича щодо Закарпаття. Про це словацький дипломат повідомив 3 березня у Facebook.

2 березня в ефірі Radio Expres Матович вирішив пожартувати про домовленість із Росією, у якій Словаччина закупила вакцину проти коронавірусу «Супутник V». Журналіст зазначив, що переговори вели кілька тижнів, і запитав, що Матович пообіцяв Росії в обмін на препарат. «Обіцяв їм Закарпатську Україну, – відповів прем’єр і дав зрозуміти, що так жартує. – Як ви думаєте, що я мав обіцяти їм? Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли».

«Спілкувався сьогодні зі своїм українським партнером, главою МЗС Дмитром Кулебою. Поприсиві вибачення в нього за неприпустимість заяв словацького прем’єра Ігора Матовича на адресу України», – написав Корчок.

Словацький дипломат зазначив, що «лише кілька днів тому» в нього була з Кулебою «дуже гарна бесіда в Києві» про розвиток відносин між країнами.

https://www.facebook.com/ivan.korcok/posts/4498977900119446

Міністерство закордонних справ України вимагало від Матовича вибачень через його «жарти». У відомстві наголосили, що незалежно від мотивів, жанру або контексту, заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є неприйнятними й негативно впливають на дружню і добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин.

«Нехай обміняє на кілька регіонів Словаччини», – обурився Кулеба.

Посол України у Словаччині Юрій Мушка відвідав МЗС країни і висловив протест через висловлювання Матовича.

Словаччина закупила 2 млн доз російського «Супутника V». 1 березня у країну прибули перші 200 тис. доз, препарат в аеропорту зустрічав Матович. Через закупівлю російської вакцини у країні почалася політична криза, прем’єра можуть відкликати, зазначив словацький політолог, глава Інституту громадських проблем Григорій Месежніков у коментарі виданню «ГОРДОН».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»