ПОЛІТИКА

Соціолог про ймовірне створення нової партії влади: Це буде така сама, як і «Слуга народу»

Імовірне створення нової партії президента України Володимира Зеленського не принесе вагомих змін в електоральній підтримці влади, вона буде такою самою політичною силою, як і «Слуга народу». Про це в інтерв’ю «РБК-Україна», опублікованому 4 березня, заявив директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

Антиповича попросили прокоментувати інформацію про плани влади створити нову партію, яка замінить «Слугу народу», що ввібрала багато негативу.

«Можливо, у цьому є сенс, але «Слуга народу» – це партія Зеленського і залежить від рейтингу Зеленського великою мірою… Групи всередині партії, які мало між собою поєднані, створюють більші проблеми, і тому рейтинг «Слуги народу» нижчий, ніж рейтинг самого Зеленського. Але якщо ми створимо «партію Зеленського», це буде така сама партія, як і «Слуга народу», – сказав соціолог.

На його думку, простіше говорити про оновлення «Слуги народу».

«Слуга народу», ідучи на вибори без половини людей, які там є, без баласту, набере десь стільки ж, як і якась нова «партія Зеленського». А якщо в Україні з’явиться «партія Зеленського», то хіба тоді «Слуга народу» подолає п’ятивідсотковий бар’єр? Маю сумніви», – зазначив Антипович.

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 22–23 лютого 2021 року «Слугу народу» готові підтримати 19,7% українців, які мають намір голосувати й визначилися з вибором. У першій четвірці також «Європейська солідарність» (16,2%), «Опозиційна платформа – За життя» (14,2%) і «Батьківщина» (12%).

Водночас Зеленський утримує лідерство у президентському рейтингу – за чинного главу держави проголосувало б 23,1% українців із тих, хто визначився з вибором і має намір голосувати.

На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, «Слугу народу» підтримало 43,16% виборців, «Опозиційну платформу – За життя» – 13,05%, «Батьківщину» – 8,18%, «Європейську солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%. Інші партії не подолали п’ятивідсоткового бар’єра.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»