СВІТ

SpaceX запустила Falcon 9 із черговою серією супутників Starlink

4 березня о 3.24 за північноамериканським східним часом (10.24 за Києвом) американська компанія SpaceX запустила космічну ракету-носій Falcon 9 із 60 супутниками для глобального інтернету Starlink. Трансляцію запуску компанія вела в YouTube.

Апарати стартували з космічного комплексу на мисі Канаверал в американському штаті Флорида.

Супутники було успішно розгорнуто на орбіті Землі.

SpaceX не показала у прямому ефірі приземлення першого ступеня Falcon 9. Він приземлився вдало, з огляду на відео.

ВІДЕОВідео: SpaceX / YouTube

Попередній запуск супутників Starlink, який був 16 лютого, завершився втратою першого ступеня через проблеми з одним із двигунів. Ступінь використовували вшосте.

Компанія пояснила, що 4 березня перший ступінь ракети-носія використовували увосьме, п’ять із семи попередніх запусків були для виведення на орбіту супутників Starlink.

Starlink – проєкт системи навколоземних супутників SpaceX для дешевого і швидкісного інтернету. Федеральна комісія зі зв’язку США дала SpaceX дозвіл на запуск 12 тис. супутників цього типу, створених для повномасштабної мережі, яка має на меті забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом до інтернету в будь-якому місці земної кулі.

Загальну суму інвестицій у проєкт оцінюють у $10 млрд.

Останній запуск був 4 лютого, тоді запустили 60 супутників. 5 лютого планували запустити ще одну партію апаратів Starlink, але запуск скасували.

Зараз на орбіті планети є більше ніж 1000 супутників для глобального інтернету компанії SpaceX.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»