СПОСІБ ЖИТТЯ

Святкувати 8 Березня планує 68% українців – опитування

У 2021 році святкувати Міжнародний жіночий день збираються кожні двоє із трьох українців, важливіший цей день для жителів півдня і сходу країни. Про це свідчать результати опитування, проведеного 27–28 лютого 2021 року Соціологічною групою «Рейтинг».

Респондентів запитали, чи святкуватимуть вони 8 Березня.

68% опитаних відповіли «так», 29% – «ні», 3% не змогли відповісти.

Інфографіка: ratinggroup.ua

Більшість тих, хто святкуватиме, – жителі півдня (77%) і сходу (75%) країни, а також ті українці, які перебувають у шлюбі (72%). Найменше святкуватимуть жителі заходу України – 58%.

За даними соціологів, протягом останніх дев’яти років кількість тих, хто святкує Міжнародний жіночий день, поступово зменшується.

Аудиторія соцдослідження – населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність – 1500 респондентів. Метод опитування – CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової добірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності опитування з довірчою ймовірністю 0,95 – не більше ніж 2,5%.

Інфографіка: ratinggroup.ua

Заступниця директора Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Вікторія Захожа повідомляла в березні 2016 року, що Міжнародний жіночий день 8 березня втрачає своє значення для українців, як і інші свята, які були популярними в Радянському Союзі. За її словами, в Україні зростає покоління тих, хто вже не застав СРСР, а економічна і військова ситуація у країні вплинула на ставлення до свят, зокрема до тих, які не пов’язані з релігією або патріотичними почуттями.

За даними опитування, проведеного 8–20 лютого 2020 року КМІС, Міжнародний жіночий день є важливим або улюбленим святом для 40% українців.

Як повідомляв 3 березня голова «Укрпошти» Андрій Смілянський, до 8 Березня компанія випустить серію марок із жінками, одна з них буде у стилі ню.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»