ПОЛІТИКА

Суддя Ємельянов заявив, що його звільнення незаконне

Суддя Вищого господарського суду Артур Ємельянов оскаржуватиме рішення Вищої ради правосуддя про його звільнення, у коментарі «РБК-Україна» він назвав висновки ВРП політично заангажованими і юридично необґрунтованими.

«Оприлюднене рішення ВРП є прикладом кричущого порушення закону та юридичних процедур. Вища рада правосуддя відверто знехтувала юридичними процедурами при прийнятті свого поспішного рішення. На мою думку, це сталося через політичний тиск на суддів, які є членами ВРП», – вважає Ємельянов.

Суддя зазначив, що в рішенні немає посилань на неправомірні дії, інформації про зміст правопорушень, про негативні наслідки і про причинно-наслідковий зв’язок.

«Було проігноровано рішення Ради суддів України, яка 25 квітня 2014 року професійно встановила відсутність факту будь-яких зловживань із мого боку. Ігнорування цього рішення та підтвердженої істини є незаконним, воно мало бути обов’язково враховано при нинішньому розгляді», – заявив він.

Скаргу, за якою було розпочато розгляд питання, Ємельянов вважає сфальсифікованою.

«Особи, яка нібито підписала скаргу щодо мене, насправді не існує. Єдиним законним рішенням у такому випадку є повернення скарги без розгляду або відмова у відкритті дисциплінарного провадження. Таким чином, порушено ст. 107 закону України «Про Вищу раду правосуддя», яка прямо забороняє розглядати такі «анонімні справи», – додає суддя.

Верховний Суд ще не завершив розгляду скарги на рішення ВРП щодо звільнення з посади, тому, ухвалюючи нинішнє рішення, ВРП порушила юридичні процедури, зазначив він. За словами Ємельянова, в Європейському суді з прав людини вже розглядають його позов про скасування рішення Вищої ради правосуддя.

«Як фаховий спеціаліст я маю чітке розуміння, що ця дисциплінарна справа проти мене та винесене рішення є протизаконними. І я однозначно доведу це у суді. Поспішне та заангажоване рішення ВРП має бути скасовано, а виконавці політичного замовлення – покарані» , – підсумував суддя.

У 2010–2014 роках Артур Ємельянов був заступником голови Вищого господарського суду України. У вересні 2015 року він пройшов Люстраційну перевірку.

У жовтні 2016 року Генпрокуратура оголосила Ємельянову підозру у втручанні в автоматизовану систему розподілу справ між суддями.

У січні 2017 року Вища рада правосуддя усунула Ємельянова з посади. Суддя заявив, що рада «не встояла перед шантажем Генпрокуратури». Вищий адміністративний суд України визнав незаконним усунення Ємельянова.

У квітні 2017 року Генпрокуратура не змогла продовжити судді строк усунення з посади.

4 червня 2018 року Ємельянова знову усунули від роботи. Його усунули до ухвалення рішення про звільнення з посади або скасування рішення дисциплінарної палати, уточнювали у ВРП.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»