СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні вакцинували майже 9,6 тис. людей

Станом на ранок 4 березня в Україні першу дозу вакцини проти COVID-19 отримало 9568 осіб. Про це повідомила пресслужба Центру громадського здоров’я.

У ЦГЗ повідомили, що вакцинація триває, незважаючи на посилення карантинних обмежень у деяких областях країни у зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19.

«Усі щеплення в кабінетах вакцинації за національним календарем і мобільними бригадами проти коронавірусу проводяться з дотриманням правил захисту від потенційних ризиків зараження COVID-19», – заявили у відомстві.

Згідно з постановою про організацію заходів щодо імунізації в умовах пандемії коронавірусної хвороби, медичні заклади мають забезпечити дотримання правил інфекційного контролю під час проведення профілактичних щеплень у закладах охорони здоров’я.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. В Україні станом на 4 березня зареєстровано 1 374 762 випадки коронавірусної інфекції, помер 26 591 пацієнт із COVID-19, одужало 1 186 873 особи. Упродовж останньої доби підтвердили 10 057 нових випадків коронавірусної інфекції, померло – 194, одужало 4837 хворих.

Станом на 3 березня повідомляли, що в Україні щеплення проти COVID-19 отримало 6888 осіб.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

З 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, яку привезли з Індії. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримують медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доставлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, планували, що до кінця лютого доставлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доставити в Україну до 6 березня. Існує також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»