СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні виявили два випадки «британського» штаму коронавірусу

В Україні офіційно підтвердили два випадки інфікування «британським» штамом коронавірусу. Про це 4 березня «Сьогодні» повідомили в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб.

За словами вчених, новий штам виявили у двох хворих з Івано-Франківська. Хворі перебувають під наглядом медиків.

Лікарі заявляють, що щеплення проти COVID-19 можуть вберегти від інфікування «британським» штамом.

«Щодо «британського», то воно спрацює як треба. Що стосується інших штамів – тут треба дивитися. Люди, які будуть щеплені, вони не захворіють на «британський». А якщо вони захворіють на «південноафриканський», то хвороба пройде легко. І ніхто з них не помре», – сказала вірусологиня Алла Мироненко.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. В   Україні станом на 4 березня зареєстровано 1 374 762 випадки коронавірусної інфекції, помер 26 591 пацієнт із COVID-19, видужало 1 186 873 особи. Протягом останньої доби підтвердили 10 057 нових випадків коронавірусної інфекції, померло – 194, видужало – 4837.

У світі відомо про циркуляцію «британського», «південноафриканського» «бразильського» та «нігерійського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Про виявлення нового типу коронавірусу B.1.1.7, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров’я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітт говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу.

Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з’явилися 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше й сильніше вражає молодих та здорових людей. Саме ця мутація і спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними охорони здоров’я країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражені саме штамом 501Y.V2.

За даними американських Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), уперше 18 грудня минулого року бразильську мутацію P.1 виявили в чотирьох мандрівників із Бразилії, яких тестували під час планового обстеження в аеропорту «Ханеда» (Токіо, Японія). 26 січня «бразильський» штам виявили у США. Перші випадки «бразильського» штаму SARS-CoV-2 також підтвердили у Великобританії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»