СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україну переїхало приблизно 40 білоруських ІТ-компаній – Федоров

В Україну переїхало приблизно 40 білоруських компаній, у яких працює орієнтовно 2 тис. співробітників. Про це віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», опублікованому 4 березня.

«Аби залучати в десятки разів більше айтішників, нам потрібно запустити проєкт «Дія. City», який створює найкращі умови для ведення IT-бізнесу. Він легалізує систему з п’ятивідсотковим податком, із податком на виведений капітал, із комфортними, прозорими умовами праці, із відсутністю радянського Трудового кодексу», – сказав Федоров.

Він вважає, що коріння проблеми лежить у податковій системі.

«Чому в Білорусі їхній проєкт з IT-технологіями так злетів? Тому що там була максимальна лібералізація податкових відносин, те саме було з Кремнієвою долиною, те саме зараз у Дубаї. Нам потрібно докорінно змінювати нашу податкову систему, щоб ставати привабливішими», – зазначив міністр.

Білоруські IT-компанії, які зазнали переслідувань із боку влади Білорусі, 2020 року почали перевозити свої офіси в Україну. Міністерство цифрової трансформації України створило проєкт IT Relocate для тих, хто хоче переїхати.

Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину  – впевнену перемогу лідерки опозиції Світлани Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

Деякі білоруські IT-компанії підтримували протестувальників, за що зазнали переслідувань. 15 вересня повідомляли, що більше ніж 10 таких компаній вирішило переїхати в Латвію.

Представники IT-індустрії опублікували відкритий лист до влади Білорусі із закликом зупинити насильство і провести нові президентські вибори у країні. Автори звернення вказували, що у країні формуються умови, за яких масово виїжджатимуть фахівці за кордон і відкриватимуть офіси в сусідніх країнах.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»