СПОСІБ ЖИТТЯ

Вакцина Covishield спричинила понад 100 випадків побічних ефектів в Україні. Відомо про випадок госпіталізації – Радуцький

Вакцинація проти коронавірусу індійським препаратом Covishield спричинила 126 випадків побічних ефектів. Про це повідомив 4 березня у Facebook голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, нардеп від «Слуги народу» Михайло Радуцький.

«Зафіксовано 126 повідомлень про побічні ефекти, тобто трохи більше 1% від усіх вакцинованих. Один випадок кваліфікований як серйозний і призвів до госпіталізації людини», – зазначив депутат.

https://www.facebook.com/radutskyy/posts/279459260370006

За його інформацією, 45 мобільних бригад з імунізації залучили для проведення вакцинації.

«Вакцина безпечна, і це добре. Але чому так повільно просувається процес щеплення? Нам анонсували 500 мобільних бригад. Працює лише 10% від запланованої кількості. Уся перша партія вакцин розвезена по регіональних складах. У чому проблема?» – запитав політик.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні одержав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення розпочали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безкоштовно щеплять медиків, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щепився міністр охорони здоров’я Максим Степанов, 2 березня – президент України Володимир Зеленський. Від коронавірусу також вакцинувався головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Заявки вже подало понад 100 тис. українців.

Станом на ранок 3 березня в Україні щеплення проти COVID-19 отримало 6888 осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»