ПОЛІТИКА

Верховна Рада відхилила законопроєкт про обіг вогнепальної зброї

4 березня Верховна Рада відхилила законопроєкт №4335 про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

Взяти законопроєкт за основу під час розгляду в першому читанні підтримало лише 88 народних депутатів за мінімально необхідних 226 голосів.

Скріншот: Parlaments’kyi telekanal Rada / YouTube

Не дістали також підтримки пропозиції відправити документ на повторне перше читання («за» – 209) і повернути авторам на доопрацювання («за» – 214). Отже, законопроєкт вважають відхиленим.

Також парламент відхилив і альтернативні законопроєкти.

У Верховній Раді в листопаді 2020 року було зареєстровано два законопроєкти про обіг зброї: №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї», авторами якого є група нардепів від «Слуги народу», і №4335-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси «авторства нардепа від «Голосу» Андрія Шараськіна.

У січні профільний комітет рекомендував розглянути перший законопроєкт і відхилити другий.

Законопроєкт №4335 передбачав уведення в Україні посвідчення власника зброї (за аналогією з посвідченням водія) і технічного паспорта на кожну її одиницю. У посвідченні вказуватимуть категорії зброї, яку може отримати громадянин (загалом їх п’ять: А – автоматичну вогнепальну зброю; В – гладкоствольну короткоствольну вогнепальну зброю (травматичну); С – короткоствольну вогнепальну зброю; D – довгоствольну вогнепальну гладкоствольну зброю; Е – довгоствольну вогнепальну нарізну й комбіновану вогнепальну зброю).

Крім того, в Україні планували ввести Єдиний державний реєстр цивільної зброї та заснувати курси, на яких розповідатимуть про зброю та вчитимуть нею користуватися. Законопроєкт також визначає заборонену до обігу зброю.

У Міністерстві внутрішніх справ та Нацполіції заявили про необхідність ухвалення законопроєкту про обіг цивільної вогнепальної зброї, але виступили категорично проти обігу короткоствольної зброї.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пропонував винести питання про легалізацію зброї на референдум.

У вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський відповів на петицію №22/053416-ЕП щодо законодавчого врегулювання питань обігу зброї та заявив, що вважає передчасною її легалізацію у країні.

У пояснювальній записці до законопроєкту №4335 указано (.docx), що, за даними МВС, громадяни України легально володіють 1,3 млн одиниць вогнепальної зброї. А кількість неврахованої вогнепальної зброї у країні перевищує 4,5 млн одиниць, заявив голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін у коментарі «Україна 24».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»