ПОЛІТИКА

У Кремлі вважають, що їх не стосується невдалий жарт прем’єра Словаччини про Закарпаття

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив журналістам, що невдалий жарт прем’єр-міністра Словаччини Ігоря Матович про Закарпаття не стосується російської влади, повідомляє ТАСС.

На думку спікера Кремля, слова прем’єра Словаччини – «це не більше, ніж жарти».

Водночас Пєсков стверджує, що російська сторона задовольнятиме потреби «словацьких партнерів» щодо вакцини проти коронавірусу, оскільки останні висловлюють бажання її отримати.

Спікер Кремля також додав, що РФ не надає Словаччині гуманітарної допомоги, тому що вакцина має свою вартість, хоч і «нижчу за інші вакцини».

2 березня в ефірі Radio Expres Матович вирішив пожартувати про домовленості з Росією, у якої Словаччина закупила вакцину проти коронавірусу «Супутник V». Журналіст зазначив, що переговори тривали кілька тижнів, і запитав, що Матович пообіцяв Росії в обмін на препарат. «Обіцяв їм Закарпатську Україну, – відповів прем’єр і дав зрозуміти, що так жартує. – Як ви думаєте, що я мав обіцяти їм? Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли».

МЗС України вимагало від Матовича вибачень за невдалий жарт. У відомстві підкреслили, що незалежно від мотивів, жанру або контексту, заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є неприйнятними й «негативно впливають на дружню та добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин».

«Нехай обміняє на кілька регіонів Словаччини», – відреагував у Twitter на інцидент із Матовичем глава МЗС України Дмитро Кулеба.

3 березня у Facebook за жарт Матовича щодо Закарпаття Кулебу перепросив глава МЗС Словаччини Іван Корчок.

Сьогодні вибачення в українського народу попросив сам Матович.

1 березня Словаччина отримала першу партію вакцини проти COVID-19 російського виробництва «Супутник V» у кількості 200 тис. доз. У Кошице військовий літак із препаратом на борту зустрічав Матович. Словаччина закупила у РФ 2 млн доз препарату.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»