СПОСІБ ЖИТТЯ

Українські медики запустили флешмоб на підтримку вакцинації проти COVID-19

Українські лікарі в соціальній мережі Facebook запустили флешмоб #ялікарявакцинуюсь, щоб показати приклад своїм колегам і пацієнтам. Ініціативу розпочав лікар-терапевт Руслан Буяновський. Про це 3 березня повідомила «Українська правда».

«Мене обурило, що за останній час деякі популярні в соцмережах лікарі написали, що вони не збираються вакцинуватися проти COVID-19. Мовляв, тим, хто вже перехворів, щеплення не потрібне. Мені соромно за колег, які не розуміють своєї відповідальності за те, що вони транслюють на широкий загал. А тим паче, коли вони транслюють науково не підтверджені й помилкові припущення», – заявив Буяновський.

За його словами, вакцинуватися потрібно, і лікарі власним прикладом мають показувати людям, що в умовах пандемії щеплення є життєво необхідним.

Тому лікар і запустив флешмоб, який підхопили десятки його колег.

«Сьогодні зробив першу дозу горезвісної індійської вакцини, навіть попри те, що антитіла є. Насправді, з огляду на те, як усі навколо перебільшують, мені в якийсь момент стало боязко. Але потрібно ж своїм прикладом показувати, що це не зло?» – написав у Facebook лікар Денис Тиханський.

https://www.facebook.com/persipon17/posts/1590090054514606

«Я – лікар. Я – педіатр. Я перехворіла на COVID-19 легко. На жаль, моя найрідніша людина мала важкий перебіг захворювання, перебуваючи на межі життя і смерті. Ми впоралися. Захисні антитіла після хвороби не можуть зберігатися вічно. Я не хочу повторення. Я вакцинуватимусь доступною вакциною, як тільки прийде моя черга, віддаючи перевагу тим, хто ще не хворів», – розповіла Світлана Білга.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2859567164326242&id=100008189589248

«Я лікарка. Я перехворіла двічі. Коли дійде черга до мене (а це значить, що вакцини буде досить, а у мене вже не буде достатнього рівня антитіл), я вакцинуюся від COVID-19 обов’язково», – заявила Дарина Дмитріївська.

https://www.facebook.com/doctor.daryna/posts/1805217489652667

«1. Я лікарка. 2. Я перехворіла на COVID. Зовсім недавно. 3. Я буду вакцинуватися від COVID-19. Не збираюся хворіти вдруге», – підкреслила Іванна Чобанюк.

https://www.facebook.com/ivanna.chobaniuk/posts/3907877379263438

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні одержав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення розпочали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безкоштовно щеплять медиків, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щепився міністр охорони здоров’я Максим Степанов, 2 березня – президент України Володимир Зеленський. Проти коронавірусу також вакцинувався головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Заявки вже подало понад 100 тис. українців.

Станом на ранок 3 березня в Україні щеплення проти COVID-19 зробило 6888 осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»