СПОСІБ ЖИТТЯ

Українські вчені досліджують ефективність лікування стовбуровими клітинами пневмонії під час COVID-19. Оприлюднено перші результати

3 березня Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України заявив про перші позитивні результати дослідження ефективності лікування стовбуровими клітинами пневмонії під час коронавірусної інфекції COVID-19.

У дослідженні брало участь 13 осіб – чоловіки віком від 36 до 73 років, зазначено в повідомленні, опублікованому у Facebook. У пацієнтів було важкий перебіг хвороби, сатурація менше ніж 93% і двостороння пневмонія.

«На другий тиждень після введення стовбурових клітин повністю відновилися легені у чотирьох із 13 пацієнтів. На 24-й тиждень у пацієнтів за результатами комп’ютерної томографії відзначаємо позитивну динаміку відновлення легень тільки один пацієнт має ознаки фіброзування в одній долі однієї легені»,  – ідеться в релізі.

Водночас у групі з 15 осіб, які не отримували лікування стовбуровими клітинами, один пацієнт помер, в семи з’явилися ознаки фіброзу легенів на восьмому тижні дослідження, повідомили в інституті.

«Ці дані дозволяють стверджувати, що на сьогодні застосування мезенхімальних стовбурових клітин є перспективним методом боротьби з фіброзним переродженням тканини легенів унаслідок пневмонії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», – заявив старший науковий співробітник інституту, кандидат біологічних наук Володимир Шаблій.

В інституті зазначили, що такі дослідження проводять і в інших країнах, а в Україні їх роблять вперше.

Українські вчені отримали результати першого етапу досліджень.

«Для того, щоб отримати повноцінні дані стосовно ефективності даного методу, спостереження за пацієнтами має тривати не менше року. Ми повинні порівняти віддалені результати ефективності застосування стовбурових клітин із методом лікування, що затверджений протоколом МОЗ. Дані спостереження на 24-му тижні після введення дозволяють зробити висновок, що метод застосування стовбурових клітин є не тільки безпечним (не спостерігалося жодних небажаних явищ), а й ефективним як у швидкості одужання пацієнтів, так і в попередженні розвитку фіброзу легень», – сказав Шаблій.

https://www.facebook.com/IMBGNASU/posts/2872096489774572

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні протягом останньої доби підтвердили найбільшу упродовж 2021 року кількість нових випадків COVID-19 – 10 057. Загалом від початку епідемії у країні зареєстровано 1,37 млн випадків коронавірусної інфекції, помер 26 591 пацієнт із COVID-19, одужало майже 1,19 млн осіб.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»