ГРОШІ

Українська рада бізнесу закликала Раду зменшити плату за розрахунки за терміналом, щоб знизити ціни

Українська рада бізнесу (УРБ) закликала народних депутатів ухвалити закон про зниження плати за розрахунки за допомогою платіжних терміналів у торговельних мережах. Про це йдеться в заяві УРБ, опублікованій 4 березня на її офіційному сайті.

В об’єднанні закликали парламент розглянути зареєстровані раніше у Верховній Раді законопроєкти і розробити на їхній основі новий, який має урегулювати зниження до європейського рівня ставок еквайрингу та інтерчейнджу.

«Зважаючи на монополізацію ринку цих послуг та багаторічну бездіяльність АМКУ, вважаємо прийнятним заходом пряме законодавче регулювання тарифів на еквайринг та інтерчейндж (до 0,5% та 0,3% відповідно). Із метою розвитку безготівкових розрахунків, імплементації норм європейського законодавства, підтримки бізнесу під час пандемії закликаємо народних депутатів розглянути законопроєкти №4178 та №4178-1 і на їхній основі напрацювати 4178-д, який урегулює питання зниження ставок еквайрингу та інтерчейнджу до європейського рівня в оптимальний спосіб», – ідеться у зверненні.

Бізнесмени підкреслили, що в Україні – один із найвищих у Європі міжбанківських зборів.

«В Україні ця ставка сягає 2,4% при середній приблизно 2%. Так, у країнах – членах Європейського союзу міжбанківський збір (інтерчейндж), який є найбільшою комісією за адміністрування кожної проведеної операції, обмежений положеннями регламенту №2015/751 від 29 квітня 2015 року та, як наслідок, складає 0,2–0,3%. До прикладу, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Mastercard, розмір комісії інтерчейндж при розрахунку споживачів платіжними картами (Consumer Card Interchange Fees) в Італії, Бельгії, Австрії, Франції, Німеччини, Латвії, Болгарії становить від 0,2% до 0,3%, а подекуди для сфери рітейлу – 0%, в Узбекистані – base 0,75%, у Туреччині коливається від 0,65% до 1,32%, у Республіці Білорусь – від 0,3% до 0,8% тощо», – заявили автори.

В інших країнах за такої ситуації влада ухвалила обмежувальні антимонопольні заходи, додали в УРБ.

«Наприклад, канадський банківський регулятор запровадив обмеження тарифу, ЄС запровадив законодавчі обмеження тарифів, Верховний суд Великобританії постановив, що плата за транзакції, встановлені Visa та Mastercard, порушувала закони про конкуренцію тощо», – зазначають в об’єднанні.

Зниження вартості платежів дасть змогу зменшити ціни на товари й підтримати малий і середній бізнес, які найбільше страждають від наслідків пандемії коронавірусної інфекції, переконані в УРБ.

Українська рада бізнесу – найбільше в Україні об’єднання 93 провідних бізнес-асоціацій, мета організації – консолідація бізнесу та реалізація суспільно важливих реформ.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»