ГРОШІ

Упродовж місяця в Україні виявили 21 тис. уже померлих отримувачів житлових субсидій – Мінфін

Верифікація отримувачів субсидій в Україні виявила, що є ті, хто вже помер, але залишається отримувачем виплат. Про це міністр фінансів Сергій Марченко повідомив виданню «Сьогодні» в інтерв’ю, опублікованому 4 березня.

«Тільки за результатами верифікації одного місяця – грудня минулого року – було виявлено наявність актового запису про смерть у 21 тис. реципієнтів – одержувачів житлових субсидій. Потрібно уточнювати причини невнесення змін до відповідних баз. Але можемо говорити про підтверджені факти, коли відповідальні органи нараховують і виплачують допомогу вже після смерті людини», – сказав він.

Міністр зазначив, що «таких випадків стало значно менше, ніж у перший час після введення верифікації».

За даними Марченка, у структурі порушень і невідповідностей під час нарахування на житлові субсидії припадає 70%.

«Допускаю, що в деяких випадках після додаткових перевірок органи, які нараховували виплати, можуть звертатися до суду про повернення коштів до бюджету. Наведу приклад. Існує сім’я, яка отримала субсидії та соціальні виплати на 170 тис. грн. При цьому її члени за п’ять років купили п’ять нових автомобілів. У такому випадку державний грант доведеться повернути», – пояснив глава Мінфіну.

Після введення карантину через пандемію коронавірусної інфекції Кабінет Міністрів збільшив розмір субсидій.

У січні 2021 року Міністерство соціальної політики України повідомляло, що субсидії отримує понад 3,1 млн домогосподарств, середній розмір виплати становить приблизно 1633 грн. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 18 січня пообіцяв зберегти субсидії на комунальні послуги в повному обсязі.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»