ПОЛІТИКА

«За майбутнє» запропонувала президенту і прем’єру механізм, як знизити ціни на газ на 60%

Народні депутати з парламентської групи «Партія «За майбутнє» 4 березня опублікували на сайті партії пропозицію до президента і прем’єр-міністра, яка містить механізм для зниження тарифів на газ для населення до 60%.

«В Україні необхідно встановити справедливі ринкові тарифи, тобто економічно обгрунтовану ціну на газ. За нашими підрахунками, вона має бути нижчою на 60%. Треба лише встановити однакові та прозорі правила гри для всіх. І першим кроком має бути перегляд ціни, яку встановлює державна газова компанія-монополіст», – заявив лідер партії Ігор Палиця.

Він зазначив, що Україні потрібен цивілізований ринок газу, а не його імітація, як зараз.

«Нафтогаз» рахує тариф за абсолютно непрозорою і невигідною для громадян України формулою. Наприклад, він продає українцям газ власного видобутку з європейською націнкою плюс вартість віртуальної доставки. А це – 70% від об’єму, який споживає країна. Чому українці повинні платити посередникам із Європи за свій газ та ще й за транспортування, якої насправді не існує?» – підкреслив Палиця.

За його словами, несправедлива і плата за імпорт газу з Європи, який технологічно неможливий.

«Компресорне обладнання української ГТС качає газ лише в одну сторону – з Росії в Європу через Україну. А українці платять зі своїх кишень за той самий російський газ, але з накруткою посередників, відповідно, набагато дорожче. За рік ці компанії заробляють із повітря від $500 млн до $1 млрд», – підкреслив народний депутат.

Він пояснив, що для перегляду тарифу «Нафтогазу» його депутатська група пропонує розширити доручення президента від 9 січня 2021 року щодо аудиту цін постачальників газу в регіонах України.

фотогалерея
(1 з 4)

Фото: zamajbutne.com.ua

Фото: zamajbutne.com.ua

Фото: zamajbutne.com.ua

Фото: zamajbutne.com.ua

Партія «За майбутнє» ініціювала введення мораторію на підвищення комунальних тарифів і запропонувала розширити програму субсидій. На думку членів партії, це дасть змогу зменшити тарифний тиск на населення та уникнути боргового колапсу.

З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення може вільно змінювати постачальника. До 1 серпня вартість газу для побутових споживачів була єдиною.

Уряд України на позачерговому засіданні 18 січня 2021 року встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за 1 м³. У рішенні зазначали, що гранична ціна діятиме до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусу, або до кінця опалювального сезону.

Рішенням Кабміну передувало різке підвищення із січня 2021 року вартості природного газу.

Зростання тарифів привів до протестів під загальною назвою «Стоп тарифний геноцид». Люди виходили на вулиці в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, в Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги й пікетували облдержадміністрації. Протести не припинили після обіцянки Кабміну встановити держрегулювання цін на газ. 18 січня в Чернівецькій області місцеві жителі перекрили дорогу через кілька сіл, а в Полтаві – автодорогу Київ – Харків.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»