ПОЛІТИКА

Зеленський ветував зміни до закону про запобігання корупції в частині захисту викривачів

Президент України Володимир Зеленський 3 березня повернув до Верховної Ради України із своїми пропозиціями закон про впорядкування окремих питань захисту викривачів у злочинних діяннях. Про це повідомила пресслужба глави держави.

«Документом запроваджується функціонування єдиного порталу повідомлень викривачів як бази даних, до якої вноситиметься повідомлена викривачами інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, а також інформація про осіб, які мають статус викривачів, серед іншого їхні персональні дані та інформація про стан і результати розгляду повідомлених ними можливих фактів корупційних діянь», – ідеться в повідомленні.

В Офісі президента зазначили, що із запровадженням зазначеного порталу цілей опрацювання даних про викривача закон не визначає, не регулюють також питання обсягу даних, які будуть вносити в єдиний портал.

«Не визначено порядок захисту таких даних, випадки, підстави та коло осіб, яким надаватиметься доступ до них. Законом лише визначається, що єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, а також те, що держателем та відповідальним за його адміністрування є НАЗК» , – заявили в Офісі президента.

У пресслужбі підкреслили, що такий підхід «не відповідає Конституції України, за якою не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, окрім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини (ч. 2 ст. 32 Конституції України)», а також закону «Про захист персональних даних».

«Вето застосовано через пропозицію вносити викривачів у єдиний реєстр, але не передбачено жодного захисту прав викривачів. Ми маємо захистити викривачів, змінити підхід із точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах. Будь-яка людина має право звернутися до правоохоронних органів, щоб повідомити про корупційні діяння», – повідомив президент України.

4 лютого Рада ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №3450 про впорядкування окремих питань захисту викривачів у злочинних діяннях. За документ проголосувало 253 народні депутати.

У першому читанні законопроєкт ухвалили 5 листопада 2020 року.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»