ПОЛІТИКА

Зеркаль про позови України: На міжнародній арені вже немає відчуття, що Україна не бореться самостійно

Юридичний імідж України на міжнародній арені покращився завдяки низці успішних позовів у судах, розповіла на всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 3 березня радниця голови правління НАК «Нафтогаз України» Лана Зеркаль. Трансляцію організатори вели в YouTube-каналі форуму.

Зеркаль зазначила, що в Україні вже є команди, які можуть працювати з міжнародними судами.

«Зараз у нас, дійсно, сформований певний клас людей, які вже здатні працювати й у шаленому ритмі, і під великою напругою, і можуть виховувати наступне покоління, за яке не буде соромно, яке зможе бути гідними представниками країни та компанії, – сказала вона. – Усі ми пригадуємо розгубленість України, яка не була готова до будь-яких дій, пов’язаних із війною, включаючи і юридичну війну. Тоді була опрацьована стратегія, яка складалася з декількох компонентів. Перш за все, це захист держави і її інтересів у міжнародних юрисдикціях, а також захист компаній щодо держави-агресора та інших дій, пов’язаних із цією агресією».

Радниця голови правління НАК нагадала, як починалися процеси проти «Газпрому» про постачання й транзит газу.

«Тоді було дуже багато скепсису, дуже багато людей хотіли домовлятися, пропонували свої послуги щодо домовляння. І вибір юридичного захисту був дуже непростим, було дуже багато нарад. Тоді цю ідею було підтримано на рівні вищого керівництва, і Україна в обличчі «Нафтогазу» почала свою боротьбу за порушені права, – зазначила вона. – Дуже багато було скепсису щодо другої справи, яка стосувалася транзитного контракту. Майже ніхто не вірив в його успішність, але ця справа принесла нам перемогу. І я думаю, що цією перемогою пишається дуже багато людей. Це перемога команд, які змогли об’єднатися, незважаючи на різність мов, поглядів, підходів у застосуванні права. Вони працювали, як один злагоджений організм».

За словами Зеркаль, до справ проти «Газпрому» залучили понад 40 осіб із «Нафтогазу» й більше як 20 юристів із різних компаній. Після перемоги й виплати $2,9 млрд із боку російського монополіста на користь України вдалося подолати внутрішній скепсис щодо юридичних можливостей країни, і змінився імідж України за кордоном, переконана вона.

«Усі перемоги, усі ці чинники склалися до купи, і зараз ні в кого вже на міжнародній арені немає відчуття, що Україна не бореться самостійно. Тому що юридичний фронт не менш важливий, ніж фронт військовий. А визначені міжнародним правом наші засади існування треба захищати не менше, ніж свою територію», – підкреслила Зеркаль.

Радниця голови правління НАК «Нафтогаз України» нагадала, що на підставі рішення в Гамбурзі 19 з 20 суддів Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до Конвенції ООН з морського права, проголосували за ухвалення рішення на користь України.

Україна очікує на продовження справи проти РФ на підставі двосторонньої угоди про захист інвестицій, слухання відбудуться в червні цього року. Україна очікує, що Росія сплатить усі витрати, пов’язані з окупацією Криму, зокрема – зі втратою інвестицій у Чорному морі й на півострові, розповіла вона.

«Є питання про те, чи варто витрачати чималі кошти, час і зусилля, якщо ти не повністю впевнений у результаті. Тому ми вивчаємо можливості. Але виходимо з того, що треба займатися тим, що принесе більше користі як державі, так і компанії», – підсумувала Зеркаль.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»