СПОСІБ ЖИТТЯ

Згоду на вакцинацію проти COVID-19 у зоні ООС дало 7 тис. військових – головний епідеміолог ЗСУ

Із 40 тис. військовослужбовців у зоні проведення операції Об’єднаних сил 7 тис. дали згоду на вакцинацію проти коронавірусу. Про це 4 березня в ефірі телеканала «Україна 24» повідомив головний епідеміолог Збройних сил України Микола Олім.

«На цей час надійшло 14 тис. доз вакцин до району проведення ООС. Вакцини розподілені між Донецькою і Луганською областями – відповідно, 7200 і 6800 доз. На цей час 884 особи провакциновані, із них у зоні ООС провакциновані 772 людини. Це 12% із тих 7 тис. людей, які дали згоду на вакцинування», – зазначив він.

За словами Оліма, серед військовослужбовців є відмови, вони пов’язані «з політизуванням вакцинального кампанії».

Вакцинація проти COVID-19 у зоні ООС стартувала 25 лютого. У 66-й військовий госпіталь Донецької області надійшла перша партія вакцини для профілактики коронавірусної інфекції COVID-19 від компанії AstraZeneca в кількості 7200 доз.

Станом на ранок 4 березня в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу ввели 9568 осіб.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, яка прибула з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»