ПОЛІТИКА

Єрмак закликав максимально прискорити вступ України в НАТО

Україна стоїть на межі захисту демократичних цінностей, тому її вступ до НАТО має бути максимально прискорено. Таку думку висловив глава Офісу президента Андрій Єрмак на брифінгу з питань внутрішньої та зовнішньої політики України 5 березня, організований брюссельським аналітичним центром European Policy Centre. Його слова цитує агентство «Інтерфакс-Україна».

«Сподіваюся, що процес вступу України в НАТО буде максимально прискорений. В Україні триває війна, наша країна є форпостом захисту демократичних цінностей, тому ми заслуговуємо стати частиною сім’ї країн НАТО. Щодня на Донбасі українці гинуть за свій демократичний вибір», – заявив Єрмак.

Глава ОП нагадав, що в червні 2020 року Північноатлантична альянс надав Україні статус учасниці програми «Партнерство розширених можливостей». Єрмак вважає, що це «вивело Україну на новий рівень».

«Наразі настав час, коли Україна має щодня говорити про вступ до НАТО, вимагати вступу, оскільки виконує дорожню карту кроків, необхідних для асоціації. Членство в НАТО – наша мета», – резюмував Єрмак.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики «позаблоковості».

Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України у Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

У травні 2020 року заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок заявив, що надання Україні ПДЧ у НАТО вже давно погоджено, і союзникам по Альянсу треба ухвалити лише тактичне рішення.

У 2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

В опублікованому 22 лютого 2021 року інтерв’ю «Європейській правді» амбасадорка Великобританії в Києві Мелінда Сіммонс заявила, що Україна провела недостатньо змін для надання їй плану дій щодо членства в НАТО.

Президент України Володимир Зеленський 25 лютого під час телефонної розмови з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом сказав, що наразі основною метою країни є отримання ПДЧ.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»