ПОЛІТИКА

Аваков: Я зателефонував Фуксу і сказав: «Де гроші?»

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначає, що одна з версій замаху на мера Харкова Геннадія Кернеса у 2014 році – «російський слід», але сумнівається, що причиною замаху були неповернені гроші за здавання Харкова Росії. Про це він сказав в інтерв’ю засновнику видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону.

Раніше в інтерв’ю Гордону російський політолог Валерій Соловей заявив, що у 2014 році росіяни за здавання Харкова запропонували $2 млрд тодішньому меру міста Геннадієві Кернесу, голові обласної державної адміністрації Михайлові Добкіну і бізнесменам Павлові Фуксу і Юрієві Дименту, і навіть дали передоплату в розмірі $500 млн. Коли спецоперція зірвалася, Добкін і Фукс нібито повернули гроші, а Кернес і Димент – ні, за що на них здійснили замахи, у випадку Димента – вдало.

Гордон запитав у глави МВС, чи правдива ця історія. Аваков сказав, що чув її, але не думає, що це правда.

«Я теж цю історію коли почув, я зателефонував Фуксу і сказав: «Фукс, де гроші? Ти справді брав гроші? «Ну, загалом я, чесно кажучи, думаю, що це одна з таких байок. Ну а з іншого боку, одна з версій замаху на Кернеса – це був російський слід. Там причин було багато, але одна з версій така», – зазначив він.

Аваков: Коли я був нардепом, до мене Яценюк підійшов і каже: «Треба – на 10 днів підеш главою МВС». Сім років сиджу. Повний текст інтерв’ю Авакова Гордону

ВІДЕОВідео: В гостях у Гордона / YouTube

Добкін також спростував версію Солов’я і заявив, що тепер його дружина запитує, «де її частка».

Навесні 2014 року у східних і південних регіонах України, зокрема в Харкові, відбувалися проросійські акції протесту. Ситуація в місті загострилася 6 квітня, коли проросійські активісти захопили облдержадміністрацію.

7 квітня 2014 року сепаратисти оголосили про створення «Харківської народної республіки». Того самого дня ввечері прибічники антиМайдану, які продовжували мітинг на площі Свободи, кинули в будівлю облдержадміністрації «коктейль Молотова». Виникла пожежа на першому поверсі, за кілька годин її вдалося локалізувати.

8 квітня спецпідрозділ «Ягуар» провів антитерористичну операцію зі звільнення будівлі ОДА від сепаратистів.

Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»