ПОЛІТИКА

Аваков прокоментував легалізацію зброї

В інтерв’ю засновнику видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що виступає проти легалізації короткоствольної зброї.

«Є два дискусійні питання, які стосуються мого міністерства. Одне – зброї, інше – марихуани… Ви знаєте, скільки людей торік загинуло від вибуху гранат? У країні – 70. А цього року – восьмеро. І ми побачили приблизно 20 тис. гранат, якими наші громадяни користуються в побуті. Звідки? Із фронту. Ну, тому що там пачка цигарок коштує одну гранату – так? Тому що вони безномерні, тому що облік, на жаль, критично низький цих ситуацій. І всі громадяни абсолютно свідомі: у змозі принести додому гранатку… І якщо ти випив не води, а чогось іншого, то потім в підсумку дискусії, [щоб] вирішити суперечку. Так. І це дуже сумна ситуація. Те саме стосується короткоствольної зброї», – стверджує Аваков.

На його думку, короткоствольна зброя зараз має бути тільки у співробітників правоохоронних органів.

«Усім чомусь хочеться мати короткоствольну зброю, але всі потім обурюються, що несподівано, там, на вході в магазин хтось когось застрелив у голову внаслідок конфлікту. А ви уявіть, що ми опинимося у світі – у нашому, перехідному – коли будь-який громадянин, незалежно від своєї особистої ситуації та психіки, матиме можливість володіти короткоствольною зброєю. Я – проти. Я за те, щоб людина мала можливість мати, якщо в неї все гаразд і з головою, і з усіма іншими ситуаціями, мисливську або спортивну зброю. Щодо короткоствольної зброї: нею мають володіти виключно працівники правоохоронних органів, яким це треба… принаймні поки що», – сказав міністр.

Аваков: Коли я був нардепом, до мене Яценюк підійшов і каже: «Треба – на 10 днів підеш главою МВС». Сім років сиджу. Повний текст інтерв’ю Авакова Гордону

У Верховній Раді в листопаді 2020 року було зареєстровано два законопроєкти про обіг зброї: №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї«, авторами якого є група нардепів від «Слуги народу», і №4335-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси»авторства нардепа від «Голосу» Андрія Шараскіна.

У січні профільний комітет рекомендував розглянути перший законопроєкт і відхилити другий.

Законопроєкт №4335 передбачав введення в Україні посвідчення власника зброї (за аналогією з посвідченням водія) і технічного паспорта на кожну його одиницю. У посвідченні вказуватимуть категорії зброї, які може мати громадянин (усього їх п’ять: А – автоматична вогнепальна зброя; В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична); С – короткоствольна вогнепальна зброя; D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя; Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя).

Окрім того, в Україні планували ввести Єдиний державний реєстр цивільної зброї і заснувати курси, на яких розповідатимуть про зброю і вчитимуть нею користуватися. Законопроєкт також визначає заборонену до обігу зброю.

4 березня цього року Верховна Рада відхилила законопроєкт №4335.

У Міністерстві внутрішніх справ та Нацполіції заявили про необхідність ухвалення законопроєкту про обіг цивільної вогнепальної зброї, але виступили категорично проти обігу короткоствольної зброї.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пропонував винести питання про легалізацію зброї на референдум.

У вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський відповів на петицію №22/053416-ЕП щодо законодавчого врегулювання питань обігу зброї та заявив, що вважає передчасною її легалізацію у країні.

У пояснювальній записці до законопроєкту №4335 написано (.docx), що, за даними МВС, громадяни України легально володіють 1,3 млн одиниць вогнепальної зброї. А кількість неврахованої вогнепальної зброї у країні перевищує 4,5 млн одиниць, заявив голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін у коментарі «Україна 24».

ВІДЕОВідео: В гостях у Гордона / YouTube


Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»