ПОЛІТИКА

Аваков: Від США нам треба чекати стратегічної підтримки

Україні потрібно чекати від нинішньої влади США на стратегічну підтримку. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитра Гордона.

«Нам потрібно чекати від США стратегічної підтримки. Треба зрозуміти, що ми перебуваємо у великому світі, де нам потрібні друзі. Нам потрібна підтримка у Європі, нам потрібна підтримка від США. Це гранично важливо. Тому це одна зі стратегічних наших цілей на цей рік. Нам потрібно вирішити, так би мовити, нову якість відносин зі США, нам потрібно вирішити фінансові питання всередині країни, зокрема збалансувати наш бюджет, і нам потрібно вирішити все-таки, так би мовити, ситуацію на сході – стабілізувати її», – сказав міністр.

Аваков: Коли я був нардепом, до мене Яценюк підійшов і каже: «Треба – на 10 днів підеш главою МВС». Сім років сиджу

З 2014 року США надали Україні допомогу загалом більше ніж на $4,1 млрд (116,85 млрд грн, або приблизно 278 грн на одного громадянина) допомоги як у сфері безпеки, так і поза нею. Загальний обсяг коштів для підтримки України 2019-го бюджетного року з урахуванням $250 млн, виділених Пентагоном, становить $695,7 млн.

У документі «Бачення Джо Байдена відносин Америки з Україною», який оприлюднив у жовтні минулого року штаб обраного президента США Джо Байдена, ішлося про те, що Байден має намір домагатися завершення війни на Донбасі. Демократ Байден буде надавати Україні військову допомогу, зокрема летальною зброєю, щоб допомогти захиститися від Росії, указано в документі. 20 січня 2021 року Байден вступив на посаду президента.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час телефонної розмови з главою Міністерства закордонних справ України Дмитром Кулебою 1 лютого заявив про готовність нової адміністрації США розвивати міцну економічну і військову підтримку Україні, включно з наданням летальної зброї.

ВІДЕОВідео: В гостях у Гордона / YouTube

Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»