ПОЛІТИКА

Аваков: Зараз водій хлібовозки отримує більше за поліцейського

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков засмучений зарплатами поліцейських в Україні. Таку думку він висловив в інтерв’ю засновнику видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону.

«[У 2015 році патрульним поліцейським] оголосили зарплату 10 тис. Це була непогана зарплата тоді. А зараз, виходить, знову: водій хлібовозки, з усією повагою, отримує більше за поліцейського. І ось це сумно. Розумієте? Ми створюємо, з одного боку, якийсь черговий орган боротьби з фінансовими злочинами: парламент проголосував – і одразу ж у законі записали, що вони мають отримувати багато. Я за. НАБУ має отримувати багато. Я теж за. Але мені смішно, коли, умовно кажучи, офіцер, який отримує 60 тисяч, ловить рядового, який отримує вісім. Розумієте? Тут є якийсь дисбаланс», – сказав він.

Аваков також прокоментував збільшення бюджету МВС.

«Коли ми подаємо відповідні зміни в парламент і говоримо: «Товариші, поговорімо все-таки чесно один з одним. Якщо ви хочете безпеку, якщо ви хочете реальну картину речей жодної корупції й усього іншого, і щоб якісна людина прийшла, щоб ці молоді хлопці залишалися тут, а не йшли, бо їм треба сім’ї годувати, то підвищмо їм зарплату», – вони кажуть: «Як? Дивіться: МВС знову збільшило свій бюджет. Ми створюємо поліцейську державу». А ми не створюємо поліцейської держави. Держава – це апарат, який гарантує, зокрема, безпеку», – зазначив міністр.

Аваков: Коли я був нардепом, до мене Яценюк підійшов і каже: «Треба – на 10 днів підеш главою МВС». Сім років сиджу. Читайте повний текст інтерв’ю

Заступник глави МЗС Антон Геращенко говорив у грудні 2020-го, що зарплата поліцейського становить 12–14 тис. грн, тому складно «довго утримувати на роботі людей». Мінімальна зарплата в Україні із 1 січня 2021-го становить 6 тис. грн, середня зарплата у січні була 12 337 грн на місяць.

Наприкінці 2020 року Аваков також звертався до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням про надання додаткових 126,3 млн грн із фонду боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19 на доплати працівникам структур його відомства. До цього він уже двічі звертався по додаткові кошти з фонду: вперше – у травні, просив 2,6 млрд грн, удруге – у вересні, просив 1,97 млрд грн.

Після ухвалення закону про створення Бюро економічної безпеки Аваков був незадоволений тим, що зарплата співробітників новоствореного органу утричі більша, ніж у прикордонників і поліцейських. Він просив профільний комітет Ради «попрацювати» над цим.

ВІДЕОВідео: В гостях у Гордона / YouTube

Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»