ПОЛІТИКА

Більшість українців на виборах президента проголосувала б за Зеленського – опитування «Рейтингу»

Президент України Володимир Зеленський зберігає лідерство у президентському рейтингу. Про це свідчать опубліковані 5 березня результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Якби вибори президента відбулися найближчим часом, чинного главу держави підтримало б 22,5% українців, які мають намір голосувати і визначилися з вибором.

На другому місці лідер «Європейської солідарності», п’ятий президент України Петро Порошенко – за нього готові проголосувати 14,6% опитаних.

Далі йдуть нардеп від «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко (11,6%), лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко (11,3%), лідер партії «Сила і честь» Ігор Смешко (8%) і колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман (6,6%).

Решта кандидатів набрала б менше ніж 5%.

Опитування проводили 2–3 березня серед українців віком від 18 років у всіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Загалом опитано 2500 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2%.

На президентських виборах, що відбулися 31 березня 2019 року, за Зеленського проголосувало 30,24% виборців, за його опонента Порошенка – 15,95%. Вони вийшли до другого туру.

У другому турі, який відбувся 21 квітня, за Зеленського проголосувало 73,22% українців, за Порошенка – 24,45%.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»