СПОСІБ ЖИТТЯ

Більшість українців вважає, що за своєчасний старт вакцинації проти COVID-19 відповідає глава МОЗ – опитування «Рейтингу»

45% українців вважають, що найбільше відповідальним за своєчасну вакцинацію населення проти COVID-19 є міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Про це свідчать опубліковані 5 березня результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Водночас 22% опитаних переконані, що більшою мірою за це відповідає президент України Володимир Зеленський.

11% респондентів покладають відповідальність за вакцинацію населення проти коронавірусу на Верховну Раду, 10% – на головного санлікаря Віктора Ляшка, іще 5% – на прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Опитування проводили 2–3. березня серед українців віком від 18 років у всіх областях України, окрім тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Усього опитано 2500 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2%.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, привезеною з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 5 березня у країні зробили понад 12 тис. щеплень.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Планують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

Окрім того, планували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього в китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»