ГРОШІ

«Я спілкуюся з Коломойським». Коболєв розповів, чому мільярдер завжди матиме вплив на «Укрнафту»

НАК «Нафтогаз України» проводить переговори з міноритарними акціонерами «Укрнафти», зокрема з бізнесменом Ігорем Коломойським, щодо завершення партнерства і розподілу активів цієї компанії. Про це голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв розповів в інтерв’ю «Радіо НВ» 4 березня.

«Перемовини проходять на декількох рівнях, але з цього приводу так, я спілкуюся з Ігорем Коломойським», – підтвердив Коболєв інформацію про те, що переговори стосовно майбутнього «Укрнафти» ведуть безпосередньо з мільярдером.

Голова «Нафтогазу» визнав некоректним розкривати на цьому етапі комерційні деталі перемовин. Його мета в них – знайти збалансоване рішення, яке дасть змогу завершити партнерство з нинішніми акціонерами і зробити «Нафтогаз» повністю державною компанією.

«Що дозволить нам у свою чергу ефективно підготувати компанію до публічного розміщення акцій», – зазначив Коболєв. За його словами, вихід «Нафтогазу» на публічну біржу заплановано на 2024 рік.

Говорячи про вплив Коломойського в «Укрнафті», Коболєв зазначив: «Він завжди був суттєвим, і він залишиться суттєвим через один об’єктивний фактор – це контроль над великим і єдиним нафтопереробним заводом України (Кременчуцький НПЗ, ним керує «Укртатнафта» . – «ГОРДОН»)».

«Будь-який менеджмент «Укрнафти» буде продавати нафту на завод. Продаючи нафту на завод, ви вимушені вести перемовини, вступати у відносини, продавати продукцію на ринку так само, як вона продається через мережу АЗС, яка контролюється цією самою самою приватною групою. Тому так, є вплив, звичайно», – резюмував Коболєв.

Коломойський входить до десятка рейтингу найбагатших українців. Зі статками в $1 млрд бізнесмен посів восьму позицію в рейтингу журналу «Forbes Україна» станом на травень 2020 року. За оцінкою журналу НВ станом на кінець жовтня того самого року, він зі статками $1,18 млрд посідає шосте місце у списку найбагатших громадян країни.

Сьогодні США оголосили про внесення Коломойського до санкційного списку у зв’язку з його причетністю до великої корупції. Йому і його родині заборонили в’їзд до Сполучених Штатів.

«Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України. Групі «Приват» Коломойського належить 43% акцій цієї компанії, а НАК «Нафтогаз України» – 50% + 1 акція. Тривалий час компанію контролювала група «Приват», але у 2015 році ухвалили закон про зниження планки кворуму, необхідного для скликання зборів акціонерів, який дав змогу державі повернути управління компанією.

25 червня 2020 року головою наглядової ради ПАТ «Укрнафта» став представник НАК «Нафтогаз України», гендиректор АТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко.

4 листопада 2020 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №4119 про фінансове оздоровлення ПАТ «Укрнафта». За нього проголосувало 279 народних депутатів. У грудні НАК «Нафтогаз України» та «Укрнафта» погасили борги перед урядом України.

На початку лютого 2021 року, після майже шести років судового процесу, Стокгольмський арбітраж відмовив міноритаріям «Укрнафти» у стягненні з України $6 млрд.

Також у лютому Коболєв повідомив агентству «Інтерфакс-Україна», що НАК «Нафтогаз України» почав переговори з міноритаріями про поділ активів компанії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»