СВІТ

Китай зобов’язав туристів здавати анальні мазки на COVID-19. Японія просить скасувати цю процедуру

Кілька міст Китаю ввели обов’язкове здавання анальних мазків на COVID-19 для в’їзду з-за кордону. Китайські експерти в галузі охорони здоров’я вважають, що цей метод точніший, ніж мазки з носа і горла, повідомила газета Global Times 2 березня.

Зробити таку процедуру вимагають у Пекіні, Шанхаї та портовому місті Циндао провінції Шаньдун на сході Китаю.

Співробітник Шанхайського центру з контролю і профілактики захворювань розповів, що якщо в одному літаку в більше як п’ятьох прибулих мандрівників виявлять позитивний результат на коронавірус, усі мають пройти повний набір тестів, зокрема й анальні мазки, а також мазки з носа і горла. Також вони мусять здати аналізи крові та мокротиння.

Медики збиратимуть зразки мазків із носа або горла у тих, хто прибуває до Пекіна, на третій і сьомий день після прибуття. На 14-й і 21-й вони також візьмуть анальний мазок.

Співробітник відділу епідеміологічного нагляду району Дасін у Пекіні повідомив Global Times, що всі іноземні мандрівники, які прибувають до Пекіна, проходять аналіз мазка із заднього проходу, а також мазка з носа.

Головний секретар кабінету міністрів Японії Кацунобу Като заявив, що Токіо звернулося до Пекіну із проханням припинити робити анальний мазок на COVID-19 японським громадянам, оскільки процедура спричиняє «сильний психологічний біль», зазначило видання.

За інформацією Global Times, минулого тижня представник Держдепартаменту США заявив, що американські дипломати в Китаї здали анальні мазки на COVID-19. У міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що від американських дипломатів не вимагали подібних тестів.

У заяві для Reuters МЗС Китаю запевнило, що заходи щодо запобігання і контролю вірусів, яких вживає Китай, ґрунтуються на наукових даних.

Уперше новий тип коронавірусу 2019 nCoV, що спричиняє атипову пневмонію (у середині лютого вірус отримав нову назву SARS-CoV-2), підтвердили 31 грудня 2019 року в Ухані, населення якого становить понад 11 млн осіб. Влада Китаю пов’язувала спалах захворювання з Уханьським ринком тварин і морепродуктів «Хуанань»: перші пацієнти були там або постійними покупцями, або продавцями.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

14 січня в Ухань прибула місія вчених ВООЗ із 13 осіб, які розслідують причини пандемії. Експерти відвідали ринок, де, як вважають, стався перший спалах. Також у ВООЗ заявили, що поява коронавірусу в лабораторії є малоймовірною.

11 лютого у ВООЗ заявили, що коронавірус міг поширюватися в китайській провінції Хубей у середині жовтня 2019 року.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»