СПОСІБ ЖИТТЯ

Китайську вакцину Sinovac планують привезти до 15 березня – представник в Україні

Вакцину проти COVID-19 CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech планують доправити в Україну до 15 березня. Постачання здійснюватиме компанія «Лекхім». Про це повідомила пресслужба компанії на запит Суспільного.

«Група фармацевтичних компаній «Лекхім» – уповноважений представник в Україні компанії Sinovac Biotech, КНР, – повідомляє про намір поставити в Україну першу партію вакцини CoronaVac виробництва компанії Sinovac до 15 березня 2021 року. Поставку здійснюватиме ПрАТ «Лекхім», – ідеться в повідомленні.

У «Лекхімі» підкреслили, що вакцина CoronaVac успішно завершила третю фазу клінічних випробувань у Туреччині і продемонструвала ефективність 83,5%.

1,9 млн доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac МОЗ планує закупити в української компанії «Лекхім», яка здобула квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. Очікували, що перші 700 тис. доз доправлять в Україну до кінця лютого, але цього не відбулося. Глава МОЗ Максим Степанов сказав 1 березня, що за контрактом препарат мають доправити до 6 березня – «із наданням усіх документів щодо ефективності».

ІВодночас експертна організація StateWatch повідомляла, що за контрактом перша партія вакцини в кількості 700 тис. доз має надійти в Україну не пізніше ніж 31 березня. Друга партія в кількості 1,2 млн доз має надійти не пізніше ніж 31 травня.

Якщо до 31 травня компанія «Лекхім» не доправить усієї вакцини, банк має повернути ДП «Медичні закупівлі» 100% внесеної передоплати. За інформацією Reuters, «Лекхім» подав документи для реєстрації в Україні препарату CoronaVac, однак постачання можуть перенести на початок квітня через затримки з боку регулювальних органів.

Вакцина компанії Sinovac проходила третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Туреччині та Бразилії. У різних дослідженнях вона продемонструвала від 50,38% до 91,25% ефективності. Остаточна ефективність, повідомляють у «Лекхімі» за підсумками випробувань у Туреччині, – 83,5%.

3 лютого за заявою Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро НАБУ почало досудове розслідування про ймовірні зловживання під час закупівлі Україною вакцини проти COVID-19 CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech по $17,85 за дозу за допомогою приватної фірми-посередника «Лекхім».

За словами Степанова, Україна закуповує вакцину CoronaVac за ціною, однаковою для більшості країн світу. Міністр охорони здоров’я підкреслив, що $3 – це вартість вакцини під час закупівель у межах механізму COVAX (Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19), під час комерційної закупівлі ціна зовсім інша.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»