СПОСІБ ЖИТТЯ

Кожні троє з п’яти українців не хочуть вакцинуватися проти COVID-19 – опитування КМІС

Кожні троє з п’яти українців не хочуть робити щеплення проти коронавірусу, приблизно 15% респондентів ще не вирішили, чи будуть вакцинуватися проти COVID-19. Про це свідчать опубліковані 4 березня результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Респондентам поставили запитання «Чи будете ви вакцинуватися проти коронавірусу, якщо буде така можливість?».

24,1% опитаних сказали, що вони будуть робити щеплення проти COVID-19, не будуть  60,2%, 15,7% не змогли відповісти.

Опитування проводили з 23 лютого до 1 березня методом особистого інтерв’ю з використанням планшетів (САРІ). Опитано 1207 респондентів, які проживають у 86 населених пунктах усіх регіонів України, крім окупованого Криму і не підконтрольних українській владі районів Донецької та Луганської областей, за триступеневою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує: 2,9% – для показників, близьких до 50%, 2,5% – для показників, близьких до 25%, 1,9% – для показників, близьких до 12%, 1,3% – для показників, близьких до 5%.

Станом на ранок 5 березня в Україні зробили понад 12 тис. щеплень проти коронавірусу.

ЗМІ писали, що кожен третій-четвертий український медик відмовляється від вакцинації препаратом Covishield (перша вакцина, яку отримала Україна). Голова департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Олена Якименко пояснювала «Главкому» 2 березня, що причина відмов – у вакцині.

П’ятий президент України і нардеп від «Європейської солідарності», коментуючи цю ситуацію, заявляв, що лікарі не хочуть робити щеплення Covishield, тому що «гівно привезли».

Амбасадорка Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс спростувала такі припущення. Вакцина проти COVID-19 із назвою Covishield, яку закупила Україна, ідентична тій, яку розробили компанія AstraZeneca та Оксфордський університет, підкреслила вона. Про те, що вироблений в Індії препарат ідентичний європейському, говорив і Степанов.

Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні одержав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення розпочали робити в усіх областях. Станом на ранок 4 березня в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу ввели 9568 особам.

26 лютого Covishield зареєстрував мінохоронздоров’я Канади, країна замовила 2 млн доз вакцини.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безкоштовні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»