ПОЛІТИКА

Комітет Ради не виявив підстав для покарання Киви, який обматюкав журналіста

Комітет із питань регламенту не виявив підстав для покарання нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Іллі Киви за його поведінку під час спілкування з журналістом проєкту Bihus.info Данилом Мокриком у Верховній Раді. Про це йдеться в рішенні комітету.

Комітет на своєму засіданні 3 березня розглянув звернення співголови фракції «Європейська солідарність» Ірини Геращенко та ще трьох депутатів щодо конфлікту Киви й Мокрика.

Члени комітету вирішили, що в регламенті Ради немає процедури врегулювання конфлікту між нардепом та іншою особою. Оскільки конфлікт виник у кулуарах парламенту, а не в сесійній залі, і другим його учасником не був депутат, то «у комітету відсутні правові підстави для розгляду питання порушення вимог депутатської етики», ідеться в рішенні.

Якби Кива обматюкав іншого депутата в залі Ради, то його могли б усунути на строк від п’яти пленарних засідань.

Комітет звернув увагу Киви на неприпустимість «дій, заяв та вчинків, що компрометують народного депутата», а також необхідність дотримання «загальновизнаних норм моралі» і поваги громадян.

4 лютого журналіст Bihus.info в кулуарах Верховної Ради запитав Киву про відмивання грошей через конвертаційні центри. У відповідь той обматюкав керівника Bihus.info Дениса Бігуса.

Мокрик і його колеги звернулися в регламентний комітет і комітет із питань свободи слова із проханням вжити заходів щодо Киви за його неетичну поведінку. Також Bihus.info надіслав звернення до мовного омбудсмена та поліції.

У листі до комітету з питань свободи слова Кива заявив, що його конфлікт із Мокриком спровокували «організовані проти нього тиск і булінг із боку проєкту Bihus.info».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»