СПОСІБ ЖИТТЯ

Комаровський: Якщо у вас немає шансів зробити щеплення Pfizer або Moderna, не відмовляйтеся від Covishield, це якісна вакцина

Україна дістала підтвердження того, що індійська вакцина проти коронавірусу Covishield – це той самий препарат, що й вакцина від Oxford/AstraZeneca. Про це український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський заявив на своєму YouTube-каналі 4 березня.

«Є векторна аденовірусна вакцина з досить високою ефективністю. Із доведеною ефективністю 60%, це захист від факту захворювання. І наближається до 90%, а то й вище – від тяжких форм захворювання. Головне: вакцина від AstraZeneca викликає утворення антитіл і здатна захистити тих, хто вакцинується», – сказав Комаровський.

Він підкреслив, що схвалює застосування цієї вакцини.

За словами Комаровського, індійське підприємство Serum, на якому виготовляють вакцину Covishield, виробляє до 65% усіх вакцин світу.

«Це дуже сучасне підприємство. Воно й не дивно, що AstraZeneca, коли шукала, на яких потужностях виробляти вакцину, обрала це», – сказав педіатр.

Він зазначив, що вакцина від Pfizer краща, але Covishield теж ефективна й безпечна.

«Якщо у вас немає реальних шансів зробити щеплення Pfizer або Moderna, я вас прошу: не відмовляйтеся від цієї вакцини. Це нормальна, якісна вакцина», – заявив Комаровський.

ВІДЕОВідео: Доктор Комаровский / YouTube

Станом на ранок 4 березня в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу ввели 9568 особам.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та від Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»