ГРОШІ

Країни ОПЕК+ вирішили не збільшувати видобування нафти у квітні. Після цього ціна на нафту почала зростати

Країни ОПЕК+ вирішили зберегти видобування нафти у квітні на теперішньому рівні, незважаючи на очікування учасників ринку, що вона зросте на 1,5 млн барелів на добу. Про це 5 березня повідомила пресслужба організації ОПЕК.

«Міністри схвалили збереження рівня виробництва березня протягом квітня, за винятком Росії й Казахстану, яким дозволять збільшити видобування на 130 тис. і 20 тис. барелів на добу відповідно у зв’язку зі збереженням сезонних моделей споживання», – ідеться в повідомленні.

В організації зазначили, що у квітні Саудівська Аравія й далі добровільно скорочуватиме видобування нафти на 1 млн барелів на добу.

Ціна еталонної марки нафти Brent 5 березня зросла на 4,2% і торгується на рівні $69,55 за барель. Вартість нафти марки WTI теж зросла, вартість бареля сягнула $66,29.

За даними Investing.com, Goldman Sachs Commodities Research підвищив прогноз ціни на нафту Brent у другому й третьому кварталах на $5 за барель після рішення ОПЕК+. Банк прогнозує ціну на Brent на рівні $75 за барель у другому кварталі й $80 за барель у третьому кварталі 2021 року, ідеться в записці кредитора, датованій четвергом, повідомляють на сайті.

За підсумками 2020 року у зв’язку з рекордним падінням попиту на сировину через пандемію коронавірусу й викликаним цим зупиненням промисловості ціни на Brent упали на 21,86%. Протягом року нафта цієї марки торгувалася в діапазоні $15,98–71,75 за барель.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»