ПОЛІТИКА

Кулеба: Через позицію Росії ТКГ усе більше нагадує театр абсурду

Позиція Росії у тристоронній контактній групі (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі ставить під сумнів ефективність проведення перемовин на цьому майданчику. Таку думку висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу 5 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«У ТКГ наразі треба говорити не про зміну місця, а про те, щоб там у принципі відбувалися ефективні переговори. Через позицію Росії ТКГ все більше нагадує театр абсурду, де Росія і запрошені представники так званих «ДНР» і «ЛНР» просто водять ситуацію колом, вдаються до якихось абсурдних аргументів, дискусій, аби тільки затягувати процес і не ухвалювати жодних рішень», – сказав міністр.

Саме місце проведення зустрічей ТКГ, на думку Кулеби, не є проблемою.

«Проблемою є те, що, незважаючи на всі зусилля України, нашої делегації у ТКГ, ми бачимо з того боку суцільний деструктив, називання білого чорним і спроби перекладати відповідальність за все на Україні».

Міністр підкреслив, що українська сторона не бачить у цьому «щось нове, чого раніше не знали».

«Але наразі, за останні сім років конфлікту це вже просто вийшло на якийсь топрівень. Це та проблема, яку треба насамперед вирішувати», – зазначив глава МЗС.

На минулому засіданні ТКГ 3 березня українська сторона наполягала на необхідності досягти домовленостей щодо відправлення інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії на тимчасово окуповані території, щоб промоніторити екологічну ситуацію в регіоні. Організація попросила допуск наприкінці минулого року у зв’язку з потенційною екологічною катастрофою на Донбасі – бойовики анонсували затоплення шахти «Юнком», у якій в радянські часи проводили ядерний експеримент.

Під час 150-го засідання ТКГ 2 березня українська делегація заявила, що Росія має взяти на себе повну політичну відповідальність за реалізацію рішень нормандського і мінського форматів. Це – головна умова реалізації угод по Донбасу, говорили у пресслужбі української делегації у ТКГ.

15 лютого голова української делегації Леонід Кравчук заявляв, що Росія найближчим часом не зацікавлена в поверненні окупованих територій України і не змінить своєї позиції щодо конфлікту на Донбасі. Домовитися з РФ «практично неможливо», говорив перший президент незалежної України.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією, та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»