ПОЛІТИКА

Кулеба підтримав ініціативу про дозвіл подвійного громадянства в Україні

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтримує намір законодавчо закріпити інститут подвійного громадянства в Україні. Про це він заявив на брифінгу 5 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Ми працюємо з депутатами над відповідними законодавчими змінами. Є один виняток – ця держава-агресор. З нею не може йтися про це. Що ви побачили в рішенні РНБО? Ви побачили контури позиції держави, яка має бути відображена в законодавстві про участь осіб із подвійним або множинним громадянством у державному житті України. Політика, яку ми реалізовуватимемо, складається із двох елементів. ми плануємо дозволити подвійне громадянство із країнами Європейського союзу, з країнами, які дружні нам і не становлять загрози. Список цих країн калібруватиме», – зазначив Кулеба.

Другим елементом цієї політики, додав міністр, стане заборона на заняття державних посад за наявності подвійного громадянства.

«У вас є кілька паспортів. Чи маєте ви право бути депутатом парламенту, міністром? Тут буде інша політика з низкою обмежень, щоб не допустити зловживань. Ви добре знайомі з феноменом множинного громадянства окремих українських депутатів. На такій посаді людина має бути громадянином однієї країни – України», – додав глава українського МЗС..

Згідно зі ст. 4 Конституції України, подвійне громадянство в Україні заборонено.

26 лютого 2021 року Рада нацбезпеки і оборони України доручила Кабінету Міністрів, Центральній виборчій комісії та Службі безпеки України у двомісячний строк проаналізувати українське законодавство щодо подвійного (множинного) громадянства. РНБО, зокрема, запропонувала легалізувати подвійне громадянство в Україні, водночас заборонивши особам, які мають паспорти іноземних держав, претендувати на державні посади та балотуватися в депутати. Урядовий законопроєкт мали передати до Верховної Ради протягом шести місяців.

4 березня президент Володимир Зеленський ввів рішення РНБО в дію.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»