ПОЛІТИКА

Кулеба підтримав ініціативу про подвійне громадянство українців. Але не держави-агресора

Міністр закордонних справ України підтримує ідею дозволити українцям мати подвійне громадянство країн Європейського союзу та інших дружніх держав, але не російське. Про це повідомив на брифінгу глава відомства Дм ітрій Кулеба 5 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Ми працюємо з депутатами над відповідними законодавчими змінами. Є один виняток – ця держава-агресор. З нею не може йтися про це», – зазначив він.

Президент України Володимир Зеленський підписав 4 березня указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) щодо подвійного громадянства у депутатів і посадовців.

«Що ви побачили в рішенні РНБО? Ви побачили контури позиції держави, яка має бути відображена в законодавстві щодо участі осіб з подвійним або множинним громадянством у державному житті України. Політика, яку ми реалізовуватимемо, складається із двох елементів. Ми плануємо дозволити подвійне громадянство із країнами Європейського союзу, із країнами, які є для нас дружніми, які не становлять для нас жодної загрози. Список цих країн калібруватиме», – заявив Кулеба.

Другим елементом у цій політиці стане обіймання державних посад за наявності подвійного громадянства.

«У вас є кілька паспортів. Чи маєте ви право бути депутатом парламенту, міністром? Тут буде інша політика з низкою обмежень, щоб не допустити зловживань. Ви добре знайомі з феноменом множинного громадянства окремих українських депутатів. На такій посаді людина має бути громадянином однієї країни – України», – додав глава українського МЗС.

13 грудня 2019 року Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону №2590 про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства. Він передбачав, зокрема, звільнення військовослужбовців-контрактників і переслідуваних на батьківщині росіян від обов’язку відмовлятися від іноземного громадянства під час набуття громадянства України. Окрім того, проєкт закону пропонував розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням.

На засіданні погоджувальної ради 18 травня 2020 року законопроєкт розкритикували представники фракцій «Європейська солідарність» і «Батьківщина». 19 травня розгляд законопроєкту відклали.

26 лютого 2021 року РНБО ухвалила рішення доручити Кабінету Міністрів спільно із Центральною виборчою комісією і Службою безпеки України у двомісячний строк проаналізувати законодавство України щодо подвійного (множинного) громадянства.

За результатами аналізу уряд має упродовж шестимісячного строку винести на розгляд Верховної Ради проєкти законів про заборону українцям, які мають громадянство (підданство) інших держав або подали документи для їх набуття, претендувати на посади в держорганах або органах місцевого самоврядування, мати допуск до державної таємниці або бути членом політичної партії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»